Івано-Франківщина: освітньо-правові заходи провели працівники підрозділів КВІ з підобліковими та учнями школи


Незважаючи на те, що ми живемо в інформаційну епоху, далеко не кожен знає свої права, які надаються людині державою від народження та з настанням повноліття. Правова освіта має важливе значення для правосвідомості громадян. Гарантовані законом можливості особи забезпечують її існування та розвиток. Тому люди, які добре знають свої права, почуваються впевненішими у суспільстві.

У рамках проведення соціально-профілактичної роботи з особами, які засуджені до покарань, не пов’язаних із позбавленням волі впродовж квітня-травня працівники районних секторів кримінально-виконавчих інспекцій Тлумацького, Тисменицького районів спільно із фахівцями РЦСССДМ, поліції провели із умовно засудженими правові заходи “Обов’язок, відповідальність, совість” та “Навіщо знати закон?”
 Метою цих заходів було сприяння формуванню правового світогляду та правової культури, запобіганню скоєнню повторних злочинів серед підоблікових КВІ та відповідної активної позиції у реалізації своїх прав.
 Організатори заходів розповіли підопічним про види, сутність та значення законів для людини та розвитку суспільства, наслідки їх недотримання.
Працівники кримінально-виконавчих підрозділів роз’яснили умовно засудженим значення таких прав людини, як право на життя, здоров’я, освіту, свободу світогляду та віросповідання, працю та інші.
Організатори заходів не оминули увагою і питання ведення здорового способу життя. Вони говорили про причини кримінальної активності молоді та зростання виявів крайніх форм девіантної поведінки (наркоманія, алкоголізм) у молодіжному середовищі.
Працівники соціальних служб вели розмову про виховання почуття обов’язку, відповідального ставлення до себе та оточуючих, про єдність моральної свідомості і поведінки людей, совість та людську гідність.
Працівники Рожнятівського районного сектору КВІ спільно із працівниками поліції провели правоосвітній захід “Закон і ми” із учнями 7-9 класів районної школи. У доступній формі вони роз’яснили підліткам як уміло і правильно користуватися своїми правами і добре виконувати свої обов’язки, не допускаючи порушення прав і законних інтересів інших осіб.
Проведення таких освітньо-виховних заходів сприяють досягненню сталої законослухняної поведінки підлітків та осіб молодіжного віку, формуванню стійкості до негативних впливів соціального оточення та поваги до соціальних і правових норм.

Оксана Лаврів, для БРІЗ



12 Травня 2016 p.
©http://briz.if.ua/