ОПОРА заохочувала велолюбителів в Івано-Франківську


У неділю, 8 травня, на честь святкування Дня міста Івано-Франківська відбувся велопробіг «Від Франка до Шевченка» під патронатом та за участі міського голови. На старті зібралося близько 500 велолюбителів, спортсменів та гостей міста. Це ще раз підтвердило та закріпило статус Івано-Франківська – велосипедної столиці України.

Громадянська мережа ОПОРА як інформаційний партнер спортивного заходу на закінчення велопрогулянки розповсюдила буклети «Чиста енергія – чисте майбутнє» та розіграла призи від Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа» – екосумки та градусники, що не містять ртуті.

Місцевий координатор житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА Аліна Брезіцька наголосила: «Екосумки дозволять не використовувати поліетиленові пакети, що забруднюють місто та розкладаються на сміттєзвалищах сотні років, а термометри – пам’ятати, що 20⁰С – оптимальна температура в помешканні».

Міському голові Руслану Марцінківу, який очолив велопробіг, представники ОПОРИ подякували за ініціативу та пропаганду здорового способу життя і зменшення викидів парникових газів.

Нагадаємо, що місто Івано-Франківськ 29 листопада 2011 року підписало Угоду мерів, в якій зобов’язалося зменшити викиди СО2 на 20% до 2020 року. Відповідно до документа місто повинно створити відповідні структури, підготувати базовий кадастр викидів, подавати звіт про впровадження заходів з метою оцінювання та моніторингу (хоча б один раз на два роки), організовувати Дні Енергії, або день Угоди для популяризації зменшення викидів СО2. Основний стратегічний документ План дій зі сталого енергетичного розвитку був затверджений рішенням міськради 28 липня 2015 року.

Громадянська мережа ОПОРА нагадує, що 28 травня 2016 року відбудеться ще одне масштабне свято – Велодень-2016. Закликаємо усіх змінювати авто на двоколісний екологічно чистий вид транспорту. Близько половини людей у містах живе у 8 км від місця роботи. Ті, хто вирішив їхати велосипедом на роботу щодня, можуть зменшити викиди парникових газів на 6% та спалювати під час поїздки 472 ккал/год.10 Травня 2016 p.
©http://briz.if.ua/