Некондиційні овочі пенсіонери подрібнюють, а потім сушать або заморожують


Висока ціна на овочі та картоплю спонукає думати про ощадливе їх споживання, особливо — пенсіонерів. Мої знайомі користуються невеликою земельною ділянкою, де вирощують і картоплю, й різноманітні овочі. Колись, як були молодшими, навіть доглядали до сотні кролів.

Тож усю некондиційну моркву — дрібну та ушкоджену при копанні — згодовували вухастим. Тепер же знайшли їм інше застосування. Наприклад, малу картоплю вони споживають у першу чергу, пропускаючи почищені бульби для дерунів та популярних картопляних голубців через електричний млинок. А ось моркву, добре промивши та почистивши, нарізують тоненькими смужками й сушать на решітці, як гриби, над газовою плитою. Можна потерти на тертці, але тоді овоч пускає сік. До речі, таким же чином вони сушать яблука і груші, адже мають на дачі невеликий сад.

Розкладати ці фрукти треба кожен окремо, адже яблучні дольки висихають швидше. Час від часу порізане треба перемішувати. Зібрані невеликі головки капусти батьки також не викидають, а, подрібнивши, заморожують порціями в морозильній камері: або в пластикових стаканчиках, або в поліетиленових пакетиках. Таким же чином не дають пропасти й маленьким залишкам капусти після оббирання листків на голубці. Заморожує вона також і натертий варений червоний буряк чи моркву, адже з часом у їхньому підвалі під багатоповерховим будинком, де умови зберігання далекі від ідеальних, ці овочі втрачають поживні якості, тож доцільніше їх переробити на напівфабрикати. Взимку все це заготовлене добро можна використати для швидкого приготування борщів чи супів.

Людмила СТРАЖНИК для БРІЗ



6 Липня 2012 p.
©http://briz.if.ua/