Івано-Франківськ поступово стає лідером громадських ініціатив


6 травня у громадському ресторані “Urban Space 100” відбулася прес-конференція на тему “Проведення хакатону з метою подальшої реорганізації занедбаного простору перед друкарнею у сучасний міський сквер”. Спікери Роман Рудий, Андрій Назаренко та Олександр Шевченко розповіли про проблему простору перед друкарнею на вул. Січових Стрільців, а саме, що він є нефункціональним і незручним для містян.

Процес із трансформації публічного простору перед друкарнею можна умовно розділити на три етапи.
Спочатку було проведено попереднє дослідження території, організовано зустрічі із зацікавленими сторонами, представниками друкарні, а також із представниками міської влади.
Наступним етапом має стати саме хакатон. Хакатон є інтенсивної дводенною сесією роботи над сценаріями розвитку скверу. Серед учасників будуть представники різних міст України (Київ, Львів, Івано-Франківськ), що мають різні спеціальності, але пов’язані спільним досвідом реорганізації міських просторів. Так само важливою буде участь місцевих активістів та професіоналів, що перебувають у кращому контексті з об’єктом. Результатом хакатону стануть декілька детальних сценаріїв, що пов’яжуть проблематику, що існує, потреби містян і архітектурно-планувальні рішення.
Хакатон відбудеться 14-15 травня 2016 року і завершиться презентацією результатів (напрацьованих сценаріїв) 15 травня ввечері у громадському ресторані Urban Space 100.

Ініціаторами проведення хакатону та втілення проекту є Роман Рудий та Уляна Федик - громада Івано-Франківська, які отримали фінансування від громадського ресторану “Urban Space 100” на проведення хакатону.
Це хороший приклад того, як ініціативна група об’єдналася навколо певної проблеми і має бажання змінити громадський простір. Платформа "Тепле Місто" виступає партнером цього проекту і надає організаційну підтримку у проведенні хакатону. Надалі результати хакатону будуть передані до групи, що безпосередньо займатиметься втіленням того чи іншого сценарію у життя. Особливість такого робочого підходу пов’язана з тим, що ініціатива є громадською і втілюється саме “знизу догори”.

Івано-Франківськ поступово стає лідером громадських ініціатив, сюди приїжджають за досвідом активісти з різних куточків України, тож очікуємо, що ця ініціатива стане успішною не тільки для нашого міста, але й інших міст України.
 



6 Травня 2016 p.
©http://briz.if.ua/