Шпаргалка для майбутніх економістів. Як правильно обрати професію


У багатьох вузах наявні економічні факультети, які випускають спеціалістів, бакалаврів та магістрів за спеціальностями „Облік і оподаткування”, „Фінанси, банківська справа та страхування” та „Підприємництво, торгівля та біржова діяльність”. Що означає кожна спеціальність та як вибрати професію своєю мрії? Розібратися допоможе декан економічного факультету Івано-Франківського Університету права імені Короля Данила Галицького Тарас Івашків:

„Після закінчення спеціальності „Облік і оподаткування”, випускник може працювати бухгалтером на підприємствах різних форм власності: державних, приватних, акціонерних чи комунальних. Професія бухгалтера завжди цінувалася в бізнесі, адже будь-яке підприємництво вимагає обліку, ведення рахунків, певних розрахунково-фінансових операцій. Відповідно, ця спеціальність буде актуальною завжди. Бізнес без бухгалтера існувати не може, адже, крім проведення різних бухгалтерських операцій, потрібно звітувати, оформляти звітність, подавати її податківцям, як в паперовому, так і в електронному вигляді.
Закінчивши спеціальність „Фінанси, банківська справа та страхування”, студенти можуть займати посади фінансиста чи консультанта на підприємствах будь-якої форми власності: в аудиторських компаніях, в казначействі, в управліннях Міністерства фінансів, органах державної казначейської служби і органах Міністерства доходів та зборів. Фінансист також є актуальною спеціальністю на сьогоднішній день. У вузі студентів навчають, як правильно вести фінансову звітність, оцінювати економічні процеси, які відбуваються на підприємстві.
У Івано-Франківську Університет права імені Короля Данила Галицького – єдиний навчальний заклад міста, який випускає спеціалістів у сфері підприємництва та управління персоналом. Такі випускники можуть працювати на управлінських посадах, бути менеджерами різних рівнів, як державних так і приватних підприємств, мають навики щодо роботи з персоналом, уміють організовувати людей, мотивувати їх, направляти на більш продуктивну діяльність, підвищувати показники продуктивності праці. В сучасних реаліях бізнесу – це актуальна спеціальність, яка для нашого міста є новою. Такі спеціалісти можуть працювати у відділах кадрів, у територіальних службах зайнятості, безпосередньо на підприємствах, можуть створювати свій власний бізнес і керувати ним, управляючи не тільки персоналом, але й іншими процесами, які вимагають саме процесу управління”.
 



28 Квітня 2016 p.
©http://briz.if.ua/