В обласній державній адміністрації відбулася семінар-нарада щодо налагодження роботи в різних сферах


Життєдіяльності об’єднаних територіальних громад. Представники новостворених громад, Офісу реформ в області, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації розглянули фінансово-економічні, гуманітарні, загальні питання.
На аспектах розвитку медичної галузі в умовах проведення децентралізації зосередив увагу директор департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Мирон Матейко. Висловлюючи власне бачення розвитку медицини в об’єднаних територіальних громадах, він зазначив: вважає доцільним за прикладом окремих європейських країн запровадження державно-приватного партнерства у ланці первинної медичної допомоги, зокрема, в плані реєстрації амбулаторій та ФАПів як юридичних осіб. Також, на думку управлінця, важливо встановити чіткий механізм фінансування закладів вторинної допомоги, який пов’язаний з розподілом медичної субвенції.
«Для цього на державному рівні має бути розроблена єдина система оцінки вартості медичних послуг, – вважає Мирон Матейко. – Вона повинна враховувати, перш за все, якість та доступність таких послуг».
Учасники семінару-наради озвучили проблемні питання, які виникають у громадах вже сьогодні у зв’язку з реформуванням медичної галузі. Вони стосуються небажання сімейних лікарів працювати у сільській місцевості, неефективного використання ліжкового фонду, відсутності санітарного транспорту. Щодо останнього, то представників громад закликали активніше працювати над проектами, що подаються до Державного фонду регіонального розвитку. 



13 Квітня 2016 p.
©http://briz.if.ua/