На Рожнятівщині долають наслідки помилок минулого


 

Проблема боротьби з борщівником Сосновського знову постала на Рожнятівщині, - повідомляє прес-служба Рожнятівської РДА.

Адже кожного року з приходом весни і на протязі весняно-осіннього періоду знову і знову в районі прикладаються зусилля для знищення даної рослини.

Забігаючи в минуле раніше сільськогосподарська культура, яка при дотриманні певної технології використовувалась, як корм для поголів’я великої рогатої худоби в колгоспах району і зі слів колишніх працівників збільшувала надої молока. Та після їх розпаду нові фермерські господарства не створилися (однією із причин можна припустити є приватно власницькі традиції нашого народу. Що на генетичному рівні передалися з давніх часів) контроль за розповсюдженням та доглядом здавалось би на перший погляд мирної культури припинився. І за невеликий відрізок часу борщівник ( при контакті з яким можуть виникнути значні проблеми зі здоров’ям) розповсюдився далеко за межі полів де його вирощували. Він гарно освоївся на берегах річок, занедбаних ділянках розпайованих між громадою і не мало і не багато, займає площу приблизно 168 гектарів. Сучасна наука ще не розробила ефективних методів по знищенню даної культури, а господарі приватних наділів де борщівник росте не прикладають жодних зусиль по її ліквідації «переклавши ці повноваження на владу». У зв’язку з ситуацією, що склалася минулої суботи та вівторка (30.06.-03.07.2012р) озброївшись: гербіцидною сумішшю, косами, лопатами та с/г технікою працівники відділів та структурних підрозділів РДА, медицини, РЕМу, газового господарства, філії райавтодор, центру зайнятості, сільські та селищні голови особливо сіл Креховичі та Рожнятова, зведений загін МНС м. Долини та Калуша вийшли на боротьбу з борщівником Сосновського. Особисту участь в даному заході прийняли: голова РДА М. Філіпович, заступники голови - В. Майборода, В. Степаненко, О. Бойчук, заступник голови райради В. Тріщ, керівники установ та організацій різної форми власності.

 До роботи долучились окремі жителі району, які свідомо розуміючи дану проблему, адже вона в будь якому випадку може торкнутись кожного з нас, адже у всіх нас є чи будуть діти і самі ми ходимо відпочивати на річку і по необережності може відбутися контакт з даною культурою, що може призвести до важких опіків. Загалом спільними зусиллями було знищено біля 99 га.



4 Липня 2012 p.
©http://briz.if.ua/