Івано-Франківськ у 2016 році ще не отримає Генплану


1 квітня говорили про мораторій на будівництво нових та реконструкцію існуючих будівель і споруд в межах визначеної історико-архітектурної заповідної території міста Івано-Франківська.
Детальніше про пропонований владою проект відповідного рішення -goo.gl/rqSuOT

Підсумки обговорень:

1. Історико-архітектурна заповідна зона міста визначена ще рішенням місцевої влади від 1998 року.

2. За словами представників містобудівного департаменту, інтенсивність будівництва показала, що в місті відбуваються не зовсім контрольовані процесі щодо забудови, які є деструктивними. Об’єкти, що споруджуються, дисонансні, будуються на місці симпатичних будівельних комплексів, призводять до руйнування сусідніх будинків та, як наслідок, спотворюють місто. Такої будівельної вакханалії в місті ще не було, відмічають посадовці.

3. Як наслідок, вирішено ввести мораторій на нове будівництво та реконструкцію існуючих будівель і споруд в межах визначеної історико-архітектурної заповідної території міста Івано-Франківська. 
За словами, міськвиконкомівських архітекторів такий мораторій є короткостроковим – очікується, на 1 - 1,5 роки – до врегулювання питання.

4. Врегулювання питання – це затвердження нового Генерального плану, частиною якого є історико-архітектурний опорний план, який власне і буде стосуватися питання історичних зон, зон охорони пам’яток архітектури і т.д.

5. Коли буде затверджено Генплан, наразі достеменно невідомо. Процес розпочато, громадські слухання проведено, проте подальші рухи в напрямку узаконення цього документа призупинено, оскільки у міської ради є зауваження. Наприклад, є побажання збільшити кількість зелених зон. 
Технічна сторона коригування триватиме до кінця 2016 року. Надалі - узгоджувальні процедури та прийняття на сесії міськради.

6. За словами власника фортечної галереї «Бастіон» Олега Заріцького, мораторій на короткий період часу – це правильно. Процеси, що відбуваються в будівельній галузі в Івано-Франківську, негативно відбиваються на зовнішньому вигляді міста. Але не варто обмежуватися лише центральною частиною. Потрібно загалом створювати хорошу архітектуру для всього міста. Хотілося би бачити архітектуру (архітектурно-містобудівну раду) сильною, незалежною, кваліфікованою, яка має слугувати ситом, через яке відкидається все потворне.

 

#‎регуляторка #‎local_law_draft



4 Квітня 2016 p.
©http://briz.if.ua/