Розпочалась реєстрація в РобоКлуб в Івано-Франківську


Реєстрація відкрита. Для заповнення реєстраційної форми переходьте за посиланням http://goo.gl/forms/mu5kYHgVWN.

Нагадаємо, Клуб з робототехніки для дітей віком 6-14 років у Івано-Франківську відкривається завдяки підтримці користувачів платформи "Спільнокошт". Автор проекту - Іван Шихат-Саркісов - більше ніж 10 років працює у сфері «дитячої» it-освіти. Останні 2 роки бере участь у декількох освітніх волонтерських проектах (Code Club UA, Code.org).

У грудні 2013 року його ініціативу із створення безкоштовного клубу з робототехніки для школярів Донецька фінансово та інформаційно підтримали щонайменш 100 осіб.

Робоклуб у Донецьку працював з січня 2014-го, та припинив оффлайн діяльність 20-го червня у зв'язку з відомими подіями на сході нашої країни. За цей час було проведено базові курси з робототехніки для різних вікових груп (6-8 та 9-15 років).

Восени 2014 року, коли  сім'я Івана вже була у Вінниці, він зрозумів, що Робоклуб можна і потрібно масштабувати. Так сталося переродження проекту в освітньо-інформаційний TECHNIC.in.ua і почалися лекції та майстер-класи з освітньої робототехніки у різних містах України.

За останні 10 місяців завдяки роботі проекту TECHNIC та підтримці ініціативних жителів Житомира, Києва (неодноразово), Чернігова, Запоріжжя, Івано-Франківська, Дніпропетровська (регулярно, лютий-травень) та Ужгорода, тисячі дітей та підлітків взяли участь у лекціях і майстер-класах по конструюванню та програмуванню роботів!

У деяких відвіданих містах такі зустрічі отримали розвиток. Наприклад, у Житомирі керівник однієї з місцевих it-компаній (ISM Ukraine) зробив все необхідне для того, щоб в одній із шкіл проводилися заняття з робототехніки. У Дніпропетровську члени громадської організації ІТ Рух Дніпро регулярно працюють зі школярами міста з даної тематики. Але Івано-Франківськ - особлива історія.

Головне

"В Івано-Франківськ я приїжджав у серпні 2015 року на запрошення громадської організації «Д.О.М.48.24», яка створена, так би мовити, «ньюфранківчанами» - переселенцями зі Сходу, які хочуть взяти активну участь у сталому розвитку свого нового дому, - розповідає Іван. - Чотири майстер-класи (два для дітей 7-8 років і два для дітей 9-14 років) пройшли на ура!

Дітям страшенно сподобалось конструювати роботів. Вони уважно слухали теорію і аж сопіли від старанності під час практики: шукали в коробках потрібні детальки, обережно їх складали, підключали електомоторчики та датчики руху і відстані, програмували. Під кінець заняття моторизовані роботи з LEGO, створені моїми підопічними, вже рухалися, крутилися і видавали звуки завдяки самотужки створеним програмам. Задоволені роботою залишилися всі: діти, їхні батьки, викладач, організатори і навіть співробітники бібліотеки, в якій, власне, і проводилися заняття!

Але головне було те, що за одним столом сиділи діти, які народилися у Франківську, Донецьку, Луганську, Дебальцевому і Попасній. А їхні батьки, в незалежності від того переселенці вони або ті, хто якийсь час захищав Батьківщину на Сході, із задоволенням і гордістю спостерігали за маленькими конструкторами.

Після, не побоїмось цих слів, грандіозного успіху майстер-класів Івана Шихат-Саркісова в Івано-Франківську, ініціативною групою було вирішено створити в місті безкоштовний робоклуб, який би діяв на постійній основі.

Джерело: Велика ідея



29 Березня 2016 p.
©http://briz.if.ua/