Cуддя господарського суду Івано-Франківської області Кобрин Оксана Миколаївна взяла участь у семінарі-навчанні на тему: “Особливості ведення договірної роботи”


Як повідомляють у Головному територіальному управлінні юстиції в Івано-Франківській області, 17 березня 2016 року для працівників юридичних служб органів державної влади, державних підприємств, установ, організацій проведено семінар-навчання на тему: «Особливості ведення договірної роботи».

Із вітальним словом до учасників семінару виступив начальник головного територіального управління юстиції в області Микола Станіщук та зауважив, що ведення договірної роботи є одним із найважливіших завдань у роботі юрисконсульта. Адже від результатів договірної роботи в значній мірі залежить ефективність і успіх господарської діяльності загалом.

Кандидат юридичних наук, викладач кафедри цивільного права і процесу Івано-Франківського університету права імені Короля Данила Галицького Володимир Громко виступив із доповіддю: «Особливості укладення господарських договорів. Попередній договір та договір про наміри». Доповідач детально роз’яснив слухачам про відмінність між попереднім договором і договором про наміри, ознайомив юрисконсультів із правовим регулюванням укладення попередніх договорів, яке діє у США, Франції, Австрії та вказав на недостатньому законодавчому врегулюванню укладення попередніх договорів в Україні. По закінченню доповіді Володимир Громко дав юрисконсультам практичні поради, як укладати договори.

Суддя Господарського суду Івано-Франківської області Оксана Кобрин роз’яснила працівникам юридичних служб як складати, укладати і супроводжувати договір з мінімізацією можливості визнання його нікчемним/недійсним; ознайомила слухачів із судовою практикою розгляду справ, пов’язаних з визнанням правочинів (господарських договорів) недійсними, та новаціями судової практики щодо нарахування пені і штрафу.

Особливу увагу юрисконсультів Оксана Кобрин звернула на те, про що забувають юрисконсульти, укладаючи договір, та порекомендувала ретельно перевіряти повноваження сторони договору на його підписання і правильно визначати правову природу, назву та предмет договору.

Учасники семінару активно задавали доповідачам запитання, зокрема, що стосуються: можливості оскарження в судовому порядку договору про надання послуг; стягнення на користь державного бюджету грошових коштів від оренди нерухомого майна, яке перебуває у державній власності; порядку звернення до суду щодо визнання договору оренди нерухомого майна недійсним тощо.

По завершенні заходу начальник відділу реєстрації нормативно-правових актів, правової роботи та правової освіти головного територіального управління юстиції Назарій Саведчук підвів підсумки семінару-навчання, пригадав найважливіші тези доповідачів та подякував їм за фахову допомогу у підвищенні кваліфікації юрисконсультів. 



22 Березня 2016 p.
©http://briz.if.ua/