Зустріч екореферентів Івано-Франківської архієпархії УГКЦ


11 березня 2016 року в рамках підготовки до благодатного часу Великого посту, в навчальному корпусі Івано-Франківської архієпархії відбулася квартальна зустріч деканальних екореферентів.

 Відкрив зустріч привітальним словом д-р Володимир Шеремета, керівник Бюро УГКЦ з питань екології, коротко пригадавши присутнім мету і завдання Великопосної екологічної ініціативи, а саме: «допомогти глибше і повніше пережити процес покаяння і навернення до Бога, завдяки поглибленню свідомості щодо відповідальності за Богом створений світ та її втілення у повсякденному житті».

Далі отці-референти спільно з владикою Йосафатом Мощичем, єпикопом-помічником Івано-Франківської архієпархії, розважали над темою Божого милосердя у місії Церкви. Кир Йосафат у своїй доповіді представив біблійні основи ювілейного відпусту, умови отримання та важливість повного відпусту в році Божого Милосердя. «Великою таємницею є занурення у Боже милосердя, яке порівнюється з Таїнством Хрещення. Нашим завданням є проголосити, донести правду про Боже милосердя до кожного віруючого. Папа, через проголошення року Божого милосердя, закликає суспільство до перезавантаження, до переосмислення цінностей і вартостей людського життя» – зазначив владика.

Отець Михайло Дзуль, референт Бюро УГКЦ з питань екології Івано-Франківської архієпархії, представив присутнім питання милосердя у творах митрополита А. Шептицького та практичні кроки його реалізації щодо Божого створіння в УГКЦ першої половини ХХ століття. Зокрема о. Михайло навів ряд прикладів з послань українського Мойсея, де показано роль Божого милосердя в житті християнина, а також наголосив на революційній, як на той час, природоохоронній діяльності Греко-Католицької Церкви, яка була спрямована на раціональне і ощадливе використання природних ресурсів Карпат. Звідси випливає, що збереження довкілля не є чимось новим в УГКЦ, а логічним продовженням і життєво необхідним актом милосердя людини до створіння.

Завершуючи свій виступ Івано-Франківський екореферент закликав до подальшої плідної праці словами великого Митрополита: «Легше часом кров пролити в одній хвилі ентузіазму, ніж довгі роки з трудом виконувати обов’язки, зносити спеку дня і жар сонця, злобу людей і ненависть ворогів, брак довір’я своїх і недостачу помочі від найближчих; і серед такої праці аж до кінця виконувати своє завдання, не чекаючи лаврів перед перемогою, ані винагороди перед заслугою!».

Кульмінацією зустрічі було представлення о. Володимиром Містерманом, Великопосної ініціативи 2016 – «Сім діл милосердя щодо тіла і душі та їх екологічний вимір». Заступник керівника Бюро УГКЦ з питань екології зазначив, що діла милосердя не є якимись рекомендаціями чи порадами, а важливими середниками для здобуття Царства Божого. У своїй презентації о. Володимир вдало поєднав у семи блоках діла милосердя для душі і тіла.

В кінці зустрічі отці мали можливість ознайомитися із заходами, які планує проводити Бюро УГКЦ з питань екології в рамках Великопосної екологічної ініціативи, а саме: Всесвітня акція «Година землі», Всеукраїнський екологічний конкурс, присвячений 30-й річниці аварії на Чорнобильській АЕС, молитовно-практичні акції в часі посту (екологічні Хресні дороги, реколекції, прибирання, збір макулатури, посадка парафіяльних садів, тощо).



14 Березня 2016 p.
©http://briz.if.ua/