У Івано-Франківську провели конференцію про особливості формування законодавства України


У Івано-Франківському Університеті права імені Короля Данила Галицького відбулася III Всеукраїнська конференція „Особливості формування законодавства України: філософсько-правові, історичні та прикладні аспекти”. Така конференція є уже традиційною, адже відбувається кожного березня. Щороку кількість її учасників збільшується. Так, цього року учасниками заходу стали понад 110 представників понад 30 навчальних закладів і наукових установ країни.

„Хоча Україна є незалежною понад 20 років, але ми й досі говоримо про формування нашого законодавства. У нас існують застарілі нормативні документи, нормативні акти, які безсистемно змінюються, тому ці проблеми треба обговорювати як в колі науковців, так і в колі практичних працівників. Усі проблеми в рамках однієї конференції ми не вирішимо, але говорити про цю проблематику треба. Кожна конференція закінчується резолюцією і свої пропозиції ми відправляємо як законодавчим органам, так і практичним працівникам. А усі матеріали конференції будуть опубліковані у збірнику”, – розповідає проректор з наукової роботи вузу Олександр Острогляд.

Одним з учасників конференції став професор кафедри філософії, теорії і права Національного університету „Львівська політехніка” Михайло Кельман. За його словами, якщо ми сьогодні прагнемо жити в державі, в якій забезпечене гідне життя, то нам потрібні якісні закони, добрий юридичний інструментарій нормо-проектного правотворчого процесу. І цей масив нормативно-правових актів повинен бути спрямованим насамперед на людину. Адже здебільшого право у нас розуміли, як засіб сили, насильства, примусу і лише регулювання суспільних відносин. А сьогодні право потрібно розуміти, насамперед, як явище свободи, справедливості, рівності і, звісно, як юридичне явище.
„Ця конференція цікава тим, що в ній чітко поєднуються два елементи, важливі сьогодні для нашої держави – вивчення історичних аспектів, без яких розвиток нашої держави неможливий і вивчення того, яким чином ці юридичні та філософсько-правові елементи використовуються сьогодні в нашій державі і можуть бути визначальним чинником, який буде штовхати в майбутнє розвиток правової системи України найближчим часом.
Саме такого роду заходи, де збираються чільні представники різних навчальних закладів, не тільки з України, але й з-за кордону, може дати можливість виробити спільну позицію щодо зміни законодавства, як внутрішнього, так і можливо міжнародного”, – наголосив професор кафедри кримінального права і кримінального процесу Інституту права і психології Національного університету „Львівська політехніка” Костянтин Морисюк.
 



14 Березня 2016 p.
©http://briz.if.ua/