Про інновації в перинатальній діагностиці говорили на Прикарпатті


10 березня за участю головного спеціаліста департаменту охорони здоров’я ОДА з акушерства та гінекології Володимира Дзьомбака та заступника головного лікаря ОПЦ Ірини Мегедин на базі обласного перинатального центру для акушер-гінекологів, неонатологів та анестезіологів розпочався цикл лекцій. Перша тема цього блоку стосувалась актуальних аспектів пренатальної діагностики.
У своїй доповіді завідувач відділу патології вагітних обласного перинатального центру Олег Любінець звернув увагу присутніх на пренатальний скринінг та розрахунки ризику, що є основою будь-якої скринінгової програми. Нагадав і про показання для направлення вагітної на медико-генетичне консультування, про пренатальну діагностику спадкової та вродженої патології серця і судин, а також детально розповів про послідовність обстеження серця плода, перинатальну тактику на різних рівнях надання медичної допомоги та біохімічну пренатальну діагностику.
Зокрема фахівець наголосив, що народження хворої дитини завжди пов’язане з важкими моральними та матеріальними збитками для сім’ї та суспільства. «Здорова дитина – не лише дар природи, але й велике щастя для батьків, бо міцне здоров’я – це невід’ємна умова благополуччя та повноцінного життя. Саме тому піклування про здоров’я дитини має розпочинатися ще задовго до її народження», - зазначив Олег Любінець.
Як повідомлялося, за допомогою пренатального скринінгу не можна встановити точного діагнозу та виявити всі випадки аномалій, проте він дає змогу виділити групу вагітних, у яких ризик розвитку хромосомних аномалій вищий за ризик ускладнень інвазивної діагностики. Пренатальний скринінг є різновидом популяційного скринінгу і має охоплювати всіх вагітних жінок. Здебільшого скринінг використовують для виявлення хромосомних синдромів та певних вад розвитку.   



11 Березня 2016 p.
©http://briz.if.ua/