В Івано-Франківській облраді на засіданні комісії з питань учасників АТО виник конфлікт щодо роботи департаментів


Сьогодня, 10 березня, відбулося друге засідання постійної комісії обласної ради з питань захисту інтересів учасників і ветеранів антитерористичної операції на Сході України та їх сімей, передає кореспондент Станіславського ТБ.

Директор Департаменту соціальної політики Леся Бурдяк доповіла про внесення змін до проекту з питання учасників АТО. Обласна комплексна програма для допомоги учасникам АТО діє з 6 червня 2014 року. У зв’язку із змінами закону внесені поправки. 

Минулого року з державного бюджету реабілітацію пройшли 48 учасників АТО. В обласному бюджеті виникли деякі проблеми, тому що волонтери ще під час першого засідання комісії наголосили, аби громадські організації, які для бійців проводять реабілітацію, мали можливість фінансуватися з обласного бюджету. Якраз тут виник конфлікт під час засідання депутатської комісії. Заступник директора департаменту фінансів, начальник бюджетного управління Качур Ганна заявила, що немає прописаного механізму, аби громадські організації змогли отримати “напряму” гроші, тому що це юридично неправильно. Натомість депутати даної комісії кажуть, що це питання піднімалося неодноразово і воно не може уже відкладатися.

Волонтерка Наталія Сербин переконана, що це абсурд, адже в тих областях, де немає грошей зараз реабілітація проходить успішно. Сербин наголосила, що в нас є гроші, але немає реабілітації, тому що департаменти не займаються цим питанням належним чином.

За даною програмою кошти з місцевого бюджету виділятимуться на департаменти та управління, а вже там має вирішитися куди і кому їх надати. Тобто, декілька департаментів будуть мати в розпорядженні гроші на які претендують громадські спілки.

Ганна Качур переконана, що неможливо надавати фінансову підтримку тим громадським організаціям, що хочуть допомогти учасникам АТО по реабілітації.

Голова комісії Наталія Чаплинська підтримала волонтерів і визнала, що якщо в нас немає такого механізму, то ми ще й суперечимо тим громадським організаціям, які це можуть робити. Чаплинська звернулася з вимогою до Департаменту соціальної політики та Департаменту фінансів, аби були прописані конкретні кроки, які б виправили цю проблему.

Департаменти, які будуть розпорядниками коштів, зможуть на договірних засадах співпрацювати з громадськими спілками, наголосила Качур в ході дискусії.

Керівник Центру допомоги учасникам АТО Наталія Перцович звернулася до представників з департаментів і попросила, щоб були названі особи, які відповідатимуть за прописання механізму щодо долучення громадських організацій, бо виходить, що це своєрідний бойкот у сторону учасників АТО.

До слова, всі зміни щодо програми будуть включені у порядок денний сесії облради, а депутатська комісія буде рекомендувати з цією чи іншою організацією укласти угоду на конкурсній основі.



10 Березня 2016 p.
©http://briz.if.ua/