В Управлінні ДСНС в області відбулася нарада щодо недопущення пожеж в екосистемах Прикарпаття


Сьогодні в Кризовому центрі Управлінні ДСНС в області відбулася спільна нарада із забезпечення пожежної та екологічної безпеки в природних екосистемах на території Івано-Франківської області.
Нарада відбулася під головуванням заступника начальника Управління ДСНС в області Віктора Іваницького за участі працівників Управління, представників державної екологічної інспекції в області, обласного управління лісового та мисливського господарства, національної поліції.
На нараді були розглянуті питання стану пожежної безпеки в природних екосистемах та заходи щодо покращення ситуації для недопущення пожеж.
Виступаючи по першому питанню, т.в.о. начапьника відділу ДН(К) у сфері П, ТБ та ЦЗ У ДСНС в області Анатолій Вітрів зазначив, що станом на 10 березня 2016 року в області виникла 581 пожежа, що на 18,1 відсотка більше, ніж за аналогічний період минулого року. Основний чинник збільшення кількості пожеж – масове неконтрольоване випалювання населенням на полях, узбіччях доріг та лісосмугах сухої трави, листя та сміття.
Так, на сьогодні зафіксовано 220 випадків спалювання сухої трави та сміття, що становить 38 відсотків від усіх пожеж в області, збитки від них обчислюються майже в 7 млн. грн., також, на жаль, зареєстровані і трагічні випадки – за останні 5 років від спалювання сухої трави в області загинуло 3 осіб.
Як правило, суху траву та сміття мешканці області спалюють у різних місцях – від присадибних ділянок та полів до придорожніх смуг та місць відпочинку на природі, що загрожує виникненню пожеж в лісах та на торфовищах. Тобто, такі пожежі стають проблемами не тільки для рятувальників, а й для екологів та лісівників. Представники цих відомств на нараді розповіли про здійснення контролю щодо дотримання правил пожежної безпеки на території області, притягнення до відповідальності винних осіб та заходи щодо запобігання таким пожежам в екосистемах. У свою чергу, начальник відділу реагування на НС Управління ДСНС в області Тарас Кочкодан розповів про специфіку гасіння пожеж в екосистемах, які часто ускладнюються гірською місцевістю, віддаленістю від вододжерел та залученням значних матеріальних та людських ресурсів.
Загалом в ході обговорення даних питань присутні дійшли висновку, що вирішити проблему пожеж в екосистемах можна тільки спільними зусиллями. Тобто, з одного боку – проводячи додаткові інструктажі для балансоутримувачів та власників землі та організовуючи спільні рейди екосистемами області, а також проводячи різноманітні профілактичні заходи і пояснюючи людям шкідливість такого методу господарювання, з залученням широких верств населення – від сільських активістів та священнослужителів, з іншого – посилити контроль органів виконавчої влади та місцевого самоврядування щодо дотримання населенням правил пожежної безпеки в екосистемах.
Всі конструктивні пропозиції та напрацювання, які були озвучені на даній нараді, будуть оформлені у вигляді пропозицій, які ляжуть в основу розпорядження для підпису голови ОДА, яке буде обов’язкове для виконання.



10 Березня 2016 p.
©http://briz.if.ua/