Про демократичні цінності говоритимуть у Літній школі


 

«Демократичні цінності у суспільстві». Під такою назвою в Івано-Франківську, на базі Навчально-методичного і наукового центру політичних та євро інтеграційних досліджень Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника відкрилась сьогодні літня школа для студентів та аспірантів вищих навчальних закладів з усієї України.

Робота Школи, заняття у якій відбуватимуться з 1 по 5 липня в містах Івано-Франківську та Яремчі, включатиме семінари і тренінги з основ демократичної участі, діяльності місцевого самоврядування, психології керівника, зв’язків із громадськістю, партійного будівництва, стратегії і тактики виборчих кампаній тощо. Вона матиме на меті, як визначив проректор ПНУ з міжнародних зв’язків та зв’язків із громадськістю Василь Марчук, підготовку нової генерації політичної еліти, молодих відповідальних управлінців, формування у молоді основ політичних і громадських цінностей, безпосередня їх участь у становленні і розвитку демократії, реалізації виборчих процесів; поглиблення знань аспірантів та студентів з актуальних проблем сьогодення, особливе місце серед яких посідає проблема демократичних цінностей, від вирішення якої сьогодні залежить майбутнє України.

Участь у роботі Школи взяли 25 студентів та аспірантів вищих навчальних закладів з міст Києва, Запоріжжя, Луганська, Одеси, Львова, Івано-Франківська та інших, лекції яким читатимуть науковці провідних вишів як України, в тому числі з Київського та Львівського національних університетів, а й гості із-закордону, зокрема, професори Варшавського університету з Республіки Польща.

«Тема, яка сьогодні обговорюватиметься, є вічною», - зазначив у вітальній промові з нагоди відкриття Школи ректор Прикарпатського національного університету Ігор Цепенда. З його слів, на сьогоднішній день у різних народів і різних культур є різне бачення демократичних цінностей. Українці, говорячи про них, зазвичай повертаються до поняття «християнських цінностей», російські вчені все більше користаються поняттям «універсальних цінностей», в країнах Сходу, де панує Іслам, зазвичай «демократичні цінності» не сприймаються, оскільки їх вважають нав’язаним Заходом, але й там є своя точка зору на цю проблему.

«Ці моменти мають об’єднувати, а не роз’єднувати, - підсумовує пан Цепенда, - цінності мають бути універсальними дійсно для всіх».

Важливе значення для учасників Літньої школи, крім можливості поглибити власні знання із запропонованих до розгляду тем, має також налагодження нових міжособистісних контактів між представниками різних вишів України та інших країн, які в подальшому можуть бути використані ними для проведення спільних проектів. «Якщо я колись, років за тридцять, - жартує аспірант Київського національного університету ім. Тараса  Шевченка Ігор Черінько, - матиму честь стати Президентом України, мені буде легше спілкуватись з президентами Польщі, Словаччини тощо, з яким я познайомився тридцять років тому на подібній конференції».

Фоторепортаж



2 Липня 2012 p.
©http://briz.if.ua/