«СТД СТАНДАРТ» не допустили до тендеру через фальсифікації документів


У зв’язку з публікацією в окремих Інтернет-виданнях інформації щодо відхилення пропозиції конкурсних торгів ТОВ «СТД СТАНДАРТ», поданої для участі у процедурі відкритих торгів із закупівлі рентгенангіографічної системи для обласної клінічної лікарні, заступник директора департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Олег Овчар розповів про обставини та передумови прийняття такого рішення.

За словами посадовця, від підприємства ТОВ «СТД СТАНДАРТ» зі статутним капіталом у сумі 1000 грн. було подано документи, які не відповідають дійсності, а точніше, є підробленими документами.

«Достовірність поданих вказаним підприємством документів викликала сумніви у представників комітету з конкурсних торгів, адже суб’єкт господарської діяльності був зареєстрований нещодавно – у серпні поточного року. За інформацією, отриманою з офіційних джерел електронного сервісу Міністерства юстиції України (https://usr.minjust.gov.ua/ua/freesearch/), зазначене підприємство має такі види діяльності: Код КВЕД 82.91 Діяльність агентств зі стягування платежів і бюро кредитних історій; Код КВЕД 82.99 Надання інших допоміжних комерційних послуг, н. в. і. у.; Код КВЕД 69.10 Діяльність у сфері права (основний); Код КВЕД 70.10 Діяльність головних управлінь (хед-офісів); Код КВЕД 70.22 Консультування з питань комерційної діяльності й керування; Код КВЕД 74.90 Інша професійна, наукова та технічна діяльність, н. в. і. у.

Власної ліцензії на право провадження діяльності з використання джерел іонізуючого випромінювання дане підприємство не мало, а в складі пропозиції була подана ліцензія офіційного представництва ДП «Сіменс-Україна», гарантійний лист представлений безпосередньо від виробника Siemens Aktiengesellschaft, – зазначив заступник директора департаменту. – На наше звернення ДП «Сіменс-Україна» повідомило, що ТОВ «СТД СТАНДАРТ» не є офіційним (авторизованим) представником Концерну «Сіменс» в Україні, відповідні документи у розпорядження ТОВ «СТД Стандарт» не надавались, гарантійний лист не відповідає стандартній формі авторизованих листів і містить чимало даних, які не відповідають дійсності, та походження цих документів в цілому їм невідоме».

Крім того, як згадувалося вище, статутними видами діяльності підприємства не передбачена господарська діяльність за кодом КВЕД-2010 47.74 Роздрібна торгівля медичними й ортопедичними товарами; 33.13 Ремонт і технічне обслуговування електронного й оптичного устаткування. А також підприємство не має кваліфікованих фахівців та, як наслідок, відповідної ліцензії на право провадження діяльності з використання джерел іонізуючого випромінювання (згідно з офіційними даними Державної інспекції ядерного регулювання України, представленими у вільному доступі на сайті станом на 25.12.2015 (дата процедури розкриття відкритих торгів): http://www.snrc.gov.ua/nuclear/uk/publish/article/242176).

Враховуючи таку інформацію, було прийнято рішення про відхилення даної пропозиції конкурсних торгів та з наведеним обґрунтуванням повідомлено керівництво ТОВ «СТД СТАНДАРТ» у визначені законом терміни.

Також Олег Овчар розповів і про інший факт, який може містити ознаки намагання зірвати проведення відповідних конкурсних торгів.

Так, ТОВ «АТАКСАТ» 27.10.2015 року подало скаргу  щодо порушення департаментом охорони здоров’я Івано-Франківської облдержадміністрації порядку проведення процедури відповідної закупівлі. Враховуючи, що скаржником не доведено та документально не підтверджено інформацію щодо порушення прав чи законних інтересів скаржника, Постійно діюча адміністративна колегія Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері державних закупівель постановила відмовити ТОВ «АТАКСАТ» у задоволенні скарги. На розгляд скарги не з'явився жоден представник даного підприємства.

«Варто розуміти, що саме звернення даного підприємства виглядає дещо дивним, адже за відомостями Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців ТОВ «АТАКСАТ» не веде підприємницької діяльності у сфері торгівлі медичною технікою. Згідно з отриманою інформацією про компанію скаржника з офіційних джерел електронного сервісу Міністерства юстиції України (https://usr.minjust.gov.ua/ua/freesearch/), скаржник має наступні види діяльності: Код КВЕД 03.12 Прісноводне рибальство; Код КВЕД 03.22 Прісноводне рибництво (аквакультура) (основний); Код КВЕД 10.20 Перероблення та консервування риби, ракоподібних і молюсків; Код КВЕД 46.38 Оптова торгівля іншими продуктами харчування, у тому числі рибою, ракоподібними та молюсками; Код КВЕД 46.90 Неспеціалізована оптова торгівля; Код КВЕД 47.23 Роздрібна торгівля рибою, ракоподібними та молюсками в спеціалізованих магазинах.

Виходячи з викладеного, напрошується тільки один висновок – комусь дуже не хотілося б, щоб в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні з'явилася сучасна рентгенангіографічна система. Дані дії відповідних підприємств, швидше за все, були спрямовані на навмисне перешкоджання проведенню відкритих конкурсних торгів на закупівлю медичного обладнання, при тому, що на сьогодні гостро постала проблема діагностики та лікування серцево-судинних та судинно-мозкових захворювань населення Івано-Франківської області», - пояснив Олег Овчар.

Посадовець запевнив, що департамент охорони здоров’я облдержадміністрації і надалі буде забезпечувати проведення відкритих конкурсних торгів  відповідно до вимог чинного законодавства.

Виходячи з вищевикладеного, залишимо правову оцінку за компетентними органами. 

Відділ прес-служби Івано-Франківської обласної державної адміністрації11 Січня 2016 p.
©http://briz.if.ua/