У рамках акції “16 днів без насильства” з умовно засудженими, які перебувають на обліках кримінально-виконавчих інспекцій Івано-Франківської області проведено просвітницькі заходи


Однією із розповсюджених форм порушень прав людини залишається насильство в сім’ї. Жертвами сімейного насилля стають жінки, діти, нерідко люди похилого віку. Протиправні дії щодо них, як правило, супроводжуються агресією, приниженням людської гідності, побиттям. Як не стати жертвою насильства, виховувати в собі моральні чесноти, які допоможуть жити в гармонії зі своїми рідними, оточуючими людьми та навколишнім світом - ці та інші питання розглядали з умовно засудженими, які перебувають на обліках кримінально-виконавчих інспекцій Івано-Франківської області в рамках акції “16 днів без насильства“, яка відбувається щорічно у грудні.

11 грудня за ініціативою Долинського районного центру соціальних служб для сім”ї, дітей та молоді (Жанна Димокур) і районного сектору кримінально-виконавчої інспекції (Роман Карватський, Інна Москальчук) умовно засуджені відвідали краєзнавчий музей “Бойківщина” (м. Долина).

Метою заходу було виховання молоді в дусі історичних традицій рідного краю на засадах патріотизму, духовності, поваги до його спадщини. Людина, яка цінує свою землю, людей, які там живуть, із шаною ставиться до звичаїв, побуту місцевості, де народилася, зростає – із повагою та любов’ю буде ставитися до своїх рідних та близьких.

У ході ознайомчої екскурсії підопічні кримінально-виконавчої інспекції отримали багато цікавої та пізнавальної інформації про побут і традиції бойківчан у древні часи, про відомих меценатів краю.

14 грудня з підобліковими Косівського районного сектору кримінально-виконавчої інспекції проведено профілактичний захід “Запобігання проявам насильства в сім’ї”. Присутнім розповіли про основні види насильства: фізичне, сексуальне, психологічне та економічне. Ольга Когут, старший інспектор Косівського районного сектору кримінально-виконавчої інспекції окреслила основні причини виникнення негараздів у сім’ї та надала поради з вирішення конфліктів з рідними.

Начальник відділу соціальної роботи Косівського РЦСССДМ Віталій Андрусяк роз’яснив присутнім, куди необхідно звертатися за допомогою, якщо проти особи вчиняють насильство та до якої відповідальності може бути притягнуто насильника.

15 грудня в рамках роботи круглого столу “Вплив персоналу ДКВС, працівників поліції та соціальних служб на об’єкти пробації в напрямку бажаних позитивних змін”, який відбувся в приміщенні Тисменицького районного сектору кримінально-виконавчої інспекції розглядалися питання превентивної роботи з подолання негативних явищ у молодіжному середовищі, формування навичок ненасильницької моделі поведінки у неповнолітніх.

Оксана Лаврів, для БРІЗ



17 Грудня 2015 p.
©http://briz.if.ua/