За чотири роки існування Центру НАТО в Івано-Франківську його працівникам є чим похвалитись


 

Проведення чотирьох науково-практичних конференцій, двох соціологічних досліджень, шести науково-освітніх інформаційних семінарів для учнів старших класів, студентів-політологів, представників органів місцевого самоврядування, підготовлені два навчальних посібники та ще чимало інших цікавих і потрібних речей становлять на сьогоднішній день здобутки Наукового інформаційно-аналітичного центру (НІАЦ) НАТО, що функціонує при Прикарпатському національному університеті ім. В.Стефаника. Про це директор центру Олег Білоус розповів сьогодні, під час організованого очолюваною ним структурою семінару, присвяченого програмі «Наука заради миру і безпеки».

Зі слів пана Білоуса, очолюваний ним Центр функціонує в Івано-Франківську з 8 травня 2008 року. Метою його діяльності визначено об’єктивне та всебічне інформування вчених, аспірантів, студентів, вчителів, учнів, структур державної влади та місцевого самоврядування, інших зацікавлених сторін суспільства про суть, завдання, діяльність НАТО, переваги та виклики співпраці України з Північноатлантичним альянсом та актуальні проблеми національної безпеки української держави. При цьому свою діяльність Центр будує на всебічній співпраці з Центром інформації та документації НАТО в Україні, Івано-Франківською обласною державною адміністрацією та Івано-Франківською обласною радою.

Організовані і проведені Центром науково-практичні конференції стосувались досить актуальних для України в контексті її національної безпеки та побудови добросусідських відносин з іншими країнами тематик, таких як «Євроатлантична інтеграція України: регіональні аспекти інформування населення», «НАТО: 60 років в системі міжнародної безпеки», «НАТО: виклики і трансформація – погляд з України» та «Нова концепція НАТО: перспективи та виклики для країн партнерів у Центральній Європі».

Серед виданих Центром навчально-інформаційних матеріалів – посібники «Євроатлантична інтеграція України: проблеми і перспективи» для студентів вишів та «Євроатлантична інтеграція України» для учнів старших класів загальноосвітніх шкіл; три номери «Вісника Центру НАТО», в яких побачили світ праці низки дослідників в галузі без пекової політики.

В даний час в трьох відділах Центру працюють 15 провідних науковців – експертів з питань економічної, екологічної, політичної, військової, психологічної, соціальної та релігійної безпеки, фахівців з дослідження проблем наукового співробітництва в рамках НАТО.



20 Червня 2012 p.
©http://briz.if.ua/