Делегація із Івано-Франківська прийняла участь у семінарі з питань підвищення компетентності у функціонуванні місцевого самоврядування та отримання коштів з фондів Європейського Союзу


В рамках проекту Міністерства закордонних справ Республіки Польща «Східний вимір зовнішньої політики Республіки Польща - 2015» 10 – 11 грудня 2015 року у м.Перемишль ( Підкарпатське воєводство, Республіка Польща) відбувся навчальний семінар з питань підвищення компетентності у функціонуванні місцевого самоврядування та отримання коштів з фондів Європейського Союзу на фінансування проектів для представників Івано-Франківської та Львівської областей.

Програма транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020  діє в рамках Європейського Інструменту Сусідства (ЄІС).

Загальна мета Програми полягає у підтримці транскордонних процесів розвитку в прикордонних регіонах Польщі, Білорусі та України відповідно до цілей ЄІС.

Починаючи з березня 2013 року, представники трьох країн працювали в рамках Спільного Програмного Комітету (СПК), аби встановити точні рамки нової Програми.

Остаточна версія проекту Програми, схвалена усіма трьома країнами, була представлена на розгляд Європейської Комісії (ЄК) 30 червня 2015 року. Очікується, що до кінця 2015 року ЄК затвердить Програму за умови, що всі зауваження будуть належним чином взяті до уваги.

Бюджет програми складатиме близько 183 мільйони євро. Передбачається, що більш ніж 165 мільйонів євро з цієї суми будуть безпосередньо використані на фінансування найкращих транскордонних ініціатив між інституціями з території Програми.

Сторонами було обрано наступні тематичними цілі в рамках Програми:

-сприяння місцевій культурі та збереження історичної спадщини;

-підвищення доступності регіонів, розвиток міцного та стійкого до кліматичних впливів транспорту, комунікаційних мереж і систем ;

-спільні виклики в галузі захисту і безпеки;

-сприяння управлінню кордонами та управління безпекою, мобільністю та міграцією.

Партнерами програми в Україні є Львівська, Волинська, Закарпатська, Рівненська, Тернопільська та Івано-Франківська області.

Як прикладом діяльності транскордонного співробітництва  Польща - Білорусь - Україна 2007-2013 є спільний проект Польщі та України «Інституційна співпраця та підтримка ініціатив місцевих громад», партнерами в якому виступили Виконавчий комітет Луцької міськради, Виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради, Гміна Люблін та   Волинська обласна громадська організація «Фонд місцевого розвитку». Загальною метою проекту є покращення надання адміністративних послуг населенню прикордонних регіонів. Нова мережа центрів з надання адміністративної підтримки для розвитку прикордонного співробітництва включає Луцький центр адміністративних послуг, Івано -Франківський центр надання адміністративних послуг і Люблінське сервіс-бюро.14 Грудня 2015 p.
©http://briz.if.ua/