Так бути чи не бути активним громадянам?


Нещодавно у Івано-Франківську стартувала програма Британської Ради для молоді у галузі міжкультурного діалогу і соціального розвитку.

Мета проекту полягає у сприянні соціальним змінам і забезпеченні сталого розвитку шляхом створення і розбудови мережі молодих лідерів та надання їм знань та навичок, що сприятимуть побудові відносин між людьми на засадах рівності та рівних можливостей, поваги до різноманіття, вміння вести безконфліктний діалог.

У нашому місті заплановано провести 3 тренінги, розраховані на 60 осіб, які проведуть сертифіковані фасілітатори від Британської Ради.

Враховуючи те, що я сама була учасницею тренінгу, то можу розповісти трішки більше. Отож, починаючи з 8 грудня і закінчуючи 13-тим, проводяться і проводитимуться тренінги для підготовки всіх активних громадян, в яких виникло бажання змінити благоустрій міста на краще. Зрештою, люди які прийшли, були сформовані в групи і навчалися, так би мовити, 2 дні, по закінченню яких мали можливість отримати сертифікати від Британської Ради, а також взяти участь у написанні соціальних проектів.

Робота в перший день полягала в тому, що учасники знайомились з іншими, брали участь у вправах, які допомогли краще зрозуміти та дізнатися один про одного. Перший день був надзвичайно цікавим, пізнавальним, веселим. Вправи, в яких ми безпосередньо брали участь, були легкими і складними водночас. Вони змушували нас думати над тим хто ми є? З чим асоціюємо себе? Що хочемо отримати від проекту і віддати взаємно? Які наші унікальні ідентичні якості? Тренінг допоміг навчитися думати не як «Я» і не як «Я і ТИ». Він навчив думати як «МИ».
Тому, метою саме першого дня було створення того самого «МИ». На тренінгу я зустріла безліч вражаючих людей, які допомогли переосмислити мої дії, поведінку. Їхні історії змусили задуматись над іншими цінностями. Багато з присутніх у моїй групі, були переселенцями з інших міст, проте, це не стало перепоною для них, у бажаннях змінити наше місто на краще.
Робота в 2 день виявилася не менш цікавою. Мені імпонувало те, як ми виходячи на вулиці, підходили до перехожих розпитуючи їх про проблеми нашого міста, а вони ділились своїми думками з приводу цього. Окрім таких маленьких соціальних опитувань, ми розробляли проекти, що базувалися на ідеях учасників тренінгу. Ідеї виявилися оригінальними, цікавими і актуальними, оскільки порушували нагальні проблеми міста. Другий день навчив нас діяти і думати спільно з іншими, знаходити консенсус, погоджувати свої дії щодо чогось.
Тренінг закінчився, незабутні враження залишились. Участь у такому заході принесла неабиякий досвід, знайомства, навички, нові знання, котрі можна буде застосувати у майбутньому, для розвитку і процвітання нашого Івано-Франківська.

Лідія Вітранчик, для БРІЗ
 



12 Грудня 2015 p.
©http://briz.if.ua/