Зареєстровано вже 7 випадків захворювання на ієрсиніоз у людей


Через аномально м’яку й теплу зиму кількість мишовидних гризунів в області не зменшується, а – навпаки – зростає. Зважаючи, що миші та щурі є основним резервуаром особливо небезпечного захворювання ієрсініозу – гострого кишкового інфекційного захворювання яке характеризується ураженням шлунково-кишкового тракту та інших органів і систем (печінки, суглобів та ін.).

Збудником кишкового ієрсініозу є Yersiniaenterocoliticа. Основний шлях зараження – харчовий. Збудник з немитими овочами та іншими харчовими продуктами, які зберігалися на овочесховищах,  підвальних приміщеннях і можуть бути інфіковані гризунами та не пройшли термічної обробки попадають в організм людини. Можливе зараження водним шляхом.

Носіями ієрсініозу є щурі та миші. Гризуни (хворі чи носії) виділяють збудника в довкілля і можуть при цьому інфікувати продукти харчування. Обсіменіння (забруднення) ієрсініями харчових продуктів, переважно овочів, відбувається при їх зберіганні, транспортуванні або технологічній обробці в результаті потрапляння на них часток забрудненого ієрсініями грунту, в яких збудники ієрсініозів здатні розмножуватись і зберігатись тривалий час.

Лабораторія ОНІ ДУ «Івано-Франківський ОЛЦ ДСЕСУ» щорічно проводить моніторинг за природно-вогнищевими інфекціями, зокрема і ієрсініозу. Для цього протягом року у лабораторію ОНІ доставляються з профілактичною метою мишовидні гризуни відловлені на теренах області які обстежуються на носійство збудників особливо небезпечних інфекцій. Працівниками лабораторії ОНІ у листопаді місяці цього року виділено культуру ієрсінії, від сірого щура доставленого з урочища Каламітне Снятинського району.

Дану культуру відправлено в лабораторію ОНІ ДЗ «ЦКМЗ МОЗУ» на підтвердження. Культура ідентифікована якYersinia enterocoliticа. За 11 місяців поточного року було зареєстровано вже 7 випадків захворювання на ієрсиніоз у людей, що на 4 випадки більше ніж за той же період у минулому році. Переважним чином, хворіли діти. В м. Івано-Франківську зареєстровано 3 випадки захворювання, по одному випадку в Верховинському, Долинському, Коломийському та Рожнятівському районах області.

У зв’язку із виділенням культури Yersiniaenterocoliticа забезпечено проведення відповідних протиепідемічних та профілактичних заходів.

В Івано-Франківській області забезпечено проведення постійного моніторингу за циркуляцією збудників особливо небезпечних і небезпечних інфекційних захворювань (лептоспіроз, туляремія, ієрсиніоз, псевдотуберкульоз) на різноманітних об’єктах зовнішнього середовища.

Протягом всього року з урахуванням сезонності захворювань на базі лабораторії особливо небезпечних інфекцій ДУ «Івано-Франківський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України» досліджуються кліщі, мишовидні гризуни та інші проби, які дозволяють оцінити ризик захворювання на ті чи інші хвороби на території певного району.



11 Грудня 2015 p.
©http://briz.if.ua/