В облдержадміністрації обговорили перспективи будівництва каскаду ГЕС на Верхньому Дністрі


Заступник голови облдержадміністрації Володимир Кушнір провів нараду щодо будівництва каскаду ГЕС на Верхньому Дністрі.

Учасникам наради презентували напрацювання «Укргідроенерго» зі спорудження на територіях Івано-Франківської, Тернопільської та Чернівецької областей шести гідроелектростанцій, в тому числі п'яти руслових низьконапірних та однієї дериваційної. Представники «Укргідроенерго» запевнили у тому, що пріоритетом при спорудженні станцій стане мінімізація шкоди навколишньому середовищу. Відзначалися позитивні моменти у веденні будівництва, зокрема залучення інвестицій, створення нових робочих місць, зменшення збитків від паводків, покращення умов водопостачання, рибного господарства, рекреації, підвищення цінності прилеглих земель тощо.

У свою чергу учасники наради цікавилися, яким чином будівництво ГЕС позначиться на розвитку туризму в регіоні, чи буде враховано перед його початком думку громадськості, які преференції в результаті матимуть громади.

«Як на мою думку, тема є цікавою, оскільки ми прагнемо до енергонезалежності. У цьому плані, якщо все зробити правильно, то спорудження гідроелектростанцій зможе принести користь усім, - зауважив Володимир Кушнір. - Однак, маємо вже в області й негативний досвід такого будівництва. Також розглядаємо річку Дністер як вагомий чинник розвитку туризму в області. Потрібно це враховувати».

Для детального вивчення питання було запропоновано створити в області робочу групу, куди, окрім науковців та фахівців різних напрямків, увійдуть і представники громадськості.10 Грудня 2015 p.
©http://briz.if.ua/