«Паліатив – об’єднання заради допомоги»


За сприяння департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації та Івано-Франківського національного медичного університету, обласний центр паліативної допомоги провів круглий стіл на тему «Паліатив – об’єднання заради допомоги».
Медики спільно з представниками соціальних служб, громадських організацій, медичного університету, духовенства та волонтерами зібрались, щоб обговорити питання, які стосуються підтримки та розширення інформаційно-адвокацької кампанії в місті та області щодо філософії паліативної допомоги і ставлення до паліативних пацієнтів як частини загальнолюдської культури, забезпечення належного функціонування різних форм надання паліативної допомоги на Прикарпатті, в тому числі системи виїзних «hospice home» бригад як найбільш зручної для пацієнта, доцільної та економічно обґрунтованої форми паліативної допомоги, а також створення робочої групи щодо вирішення нагального питання про відкриття в Івано-Франківську в 2016-2017 році закладу сестринського догляду для охоплення зростаючих потреб міста, враховуючи перевантаження обласного хоспісу. Зокрема, вирішували і питання щодо небажання мешканців стосовно створення в їхньому житловому будинку, що по вулиці Нова, 19б, центру виїзної паліативної допомоги.
Заступник голови облдержадміністрації Ігор Пасічняк наголосив на необхідності проведення таких заходів, адже саме вони привертають увагу громадськості до тих проблем, які є. Івано-Франківська область була піонером у впровадженні паліативної медицини та її веденні, і цей круглий стіл вкотре доказує, що ми намагаємось знайти нові форми щодо організації роботи і далі розвивати цей напрямок.
«На сьогодні 30 стаціонарних ліжок в обласному центрі паліативної допомоги не вирішують зростаючу проблему ані міста, ані області в паліативній допомозі, - відзначає головний лікар ОКЦПД Ірина Слугоцька. – За розрахунками ВООЗ у 2015 році понад 10 тисяч невиліковно хворих пацієнтів в Івано-Франківській області потребували паліативної допомоги. Реально її надано всіма структурами лише 1500 особам. Вже розпочата робота виїзного консультативного відділення обласного хоспісу, та це тільки одна із форм ширшого охоплення таких потребуючих людей».
До причин збільшення невиліковно хворих, крім онкологічних захворювань, фахівці відносять старіння населення та проблеми інсультів.
Під час круглого столу студентів-волонтерів за їхню волонтерську діяльність Ігор Пасічняк нагородив рекомендаційними листами, які стануть в подальшому бонусом при розподілі.

Додатково:
У жовтні-листопаді цього року проведене опитування жителів Івано-Фраківської області щодо поінформованості про паліативну допомогу та потребу в ній. Опитування проводили волонтери центру паліативної допомоги – студенти Івано-Франківського національного медичного університету. Загалом було опитано 294 родини (Надвірнянський, Калуський, Богородчанський, Снятинський, Верховинський райони та місто Івано-Франківськ). Зі 76% опитаних людей в Івано-Франківській області не знають, що таке паліативна допомога, 78,5% опитаних не знають де і як її можна отримати, 92% вказали, що поява в родині невиліковно хворих, так чи інакше впливає на стан сімейних стосунків, або стан здоров’я родича, який доглядає за важко хворим. Слід зазначити, що приблизно 60% хотіли б, щоб паліативну допомогу надавали їм вдома, з допомогою виїзних «hospicehome» бригад.



10 Грудня 2015 p.
©http://briz.if.ua/