Блохіну не соромно, і він горою стоїть за команду


ОЛЕГ БЛОХІН: Ввважаю, що ми перевершили Англію. У першому таймі британці взагалі нічого не створили біля наших воріт, крім моменту Руні, який, як потім виявилося, ще й у метровому офсайді перебував. Ну, кілька «стандартів» було. І все. А у нас же м'яч не лізе в ворота, що ти з цим зробиш... Значить, не прийшов наш час, значить, я не був фартовим.


– Коментувати матч, чесно кажучи, не хочу. А хочу привітати команду з прекрасною грою. Вважаю, що у нас дуже хороша, перспективна збірна. Навіть тренер англійців визнав, що його команді пощастило. Так що вітаю наших уболівальників з футбольним святом. Шкода, що не вдалося його прикрасити переможним результатом. Але мені за цю команду не соромно.

– Напевно, подвійно боляче програвати на рідному стадіоні через суддівські помилки...

– Та причому тут рідний стадіон? А що стосується суддівства, то що я зараз повинен казати? На полі п'ять суддів, і вони не можуть зафіксувати, що м'яч на 50 см перетнув лінію воріт! Навіщо тоді потрібні додаткові судді, які стоять біля воріт? Навіщо вони потрібні, якщо Тері грає рукою у своєму штрафному, і це не фіксується? Навіщо вони потрібні, якщо йдуть поштовхи ліктями, і це теж проходить? Є ж якісь правила! Перед початком Євро-2012 до нас приїжджав Коліна і розповідав, що будь-яка така грубість обов'язково каратиметься жовтою карткою. Як же відбувається насправді, ми побачили. Я взагалі не хочу обговорювати таке суддівство. Мені не соромно за команду. А валити все на суддівство... Ви ж самі все бачили, от і пишіть.

– Україна домінувала в першому таймі, мала багато моментів для взяття воріт суперника. А чому після перерви гра вашої команди не склалася?

– Як це не склалася? Ми забили чистий м'яч і, за великим рахунком, зрівняли рахунок. Якщо б арбітр зарахував цей гол, ще не зрозуміло, як би розгорнулися події в останньому відрізку матчу. Так, ми в підсумку ризикували, коли залишалося грати хвилин 20, але це, думаю, було виправдано.

– Футболісти діяли більш розкуто, у них більше виходило на полі, якщо порівнювати з матчем проти Франції. На чому, в першу чергу, ви робили акцент при підготовці ваших підопічних до гри?

– Що стосується матчу з Францією, то, як я вже казав, в ньому нам не вистачило емоцій. А перед поєдинком з Англією я розповідав хлопцям анекдоти.

– Розкажіть їх і нам.

– Та ні. Не хочу. Хлопців попросіть, нехай вони розкажуть. Я ж можу розповісти, що перед грою з Англією в нашій роздягальні грала музика.

– Яка?

– Воронін поставив «За Блохіна!». Так само звучала ось ця гарна пісня-гімн Євро-2012. Як виявилося, такий хід з нашого боку був виправданий. Шкода, що в підсумку все ось так склалося. Але це футбол – хтось виграє, а хтось програє. Вітаю всю Україну зі святом, яке відбувалося у нас. У нашої команди колосальна перспектива. Якщо в матчі з такою збірною Англії пресингувати на 93-й хвилині, то про які проблеми з фізичною готовністю можна казати?

– Як ви думаєте, які висновки зроблять гравці вашої команди з поразок від Франції та Англії після ваших слів про те, що збірна в матчах з цим командами грала чудово? І про яку фізичну форму ви кажете, якщо команда просто мертва після перших 30-ти хвилин гри. І це при тому, що нинішня збірна Англії – просто «дерев'яна» команда.

– Ну і що мені вам на це відповідати? Ви хочете принизити Блохіна і команду? Я на це провокаційне запитання відповідати не буду…

– Це реальне запитання, а не провокаційне...

– Це провокаційне запитання. Не подобається Блохін – вибачте. А що стосується слів про дубовість, то я з вами один на один готовий поспілкуватися на цю тему. Якщо ви маєте чоловіче начало, то вийдіть зі мною після прес-конференції, і поговоримо з вами по-чоловічому. Тільки команду не чіпайте. Просто нахабство! Я вас поважаю як журналістів, але й ви мою працю теж поважайте. Так, ми програли, але мені не соромно. Треба хоча б поважати мою тренерську роботу. До таких випадів я вже звик, тому нічого страшного для мене в цьому немає. Але команду в образу я не дам. Ні Гусєва, ні Шевченка, нікого! Гноїть Блохіна. Виходьте з транспарантами, кажіть, що хочете, але тільки підписуйтесь…

– Прокоментуйте заміни у матчі. І які перспективи цієї команди у відбірковому циклі ЧС-2014?

– Судіть самі, деяких виконавців цієї команди ми, за великим рахунком, залучили з молодіжної збірної: Селін, Ракицький, Гармаш, Бутко, Кноплянка, Ярмоленко, Хачеріді. Всі ці молоді хлопці залишаються в національній збірній. Що стосується замін, то ними ми хотіли трохи перебудувати нашу гру і посилити її в середині поля. Випустили більш конструктивного Назаренка, оскільки нам потрібно було ризикувати. Шевченко висунувся вперед, Бутко зайняв позицію на краю оборони, за рахунок чого Гусєв став грати на звичній для себе позиції на правому фланзі півзахисту. Вважаю, цим нам вдалося збільшити командну швидкість. Принаймні я цими замінами підсилив напад, а не оборону. Щось у нас вийшло, щось – ні. Але зазначу, що в матчах з цією збірною Англії поки що жодній команді не вдавалося створити вихід один на один. А нам вдалося. І якщо б зарахував суддя той гол – ще невідомо, як би розгорнулися події. Крім того, були в нас і інші моменти. Наприклад, у Мілевського. Але це футбол.

– За кого тепер будете вболівати на Євро-2012?

– Росія вилетіла, Хорватія вилетіла... Думаю, за Німеччину.

– На вашу думку, як далеко зайде збірна Англії на цьому Євро?

– Що стосується чвертьфіналу, то, з моєї точки зору, шанси у англійців проти Італії – 50 на 50. Якби Англія вийшла на Іспанію, їй би довелося важче. Але і збірна Італії – це вже не та команда, яка була на ЧС-2010. Так що шанси англійців у чвертьфіналі з італійцями – 50 на 50.

Мережа справжніх вболівальників



20 Червня 2012 p.
©http://briz.if.ua/