Лікарняна каса Львівської залізниці – прототип страхової компанії, вартий наслідування, - Роман Василишин


Як повідомила прес-служба Міністерства охорони здоровя України, у конференц-залі Палацу науки і техніки Львівської залізниці відбулася нарада МОЗ України під керівництвом заступника Міністра – керівника апарату МОЗ України Романа Василишина з обговорення досвіду функціонування Лікарняної каси Львівської залізниці.
Участь у ній взяли директори департаментів охорони здоров’я Львівської, Волинської, Закарпатської, Івано-Франківської, Тернопільської, Рівненської, Хмельницької, Чернівецької обласних державних адміністрацій, начальники управлінь охорони здоров’я Львівської, Луцької, Ужгородської, Івано-Франківської, Тернопільської, Рівненської, Хмельницької, Чернівецької міських рад, головні лікарі обласних лікарень, ректори Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, Івано-Франківського національного медичного університету, Тернопільського державного медичного університету імені І.Я. Горбачевського, Буковинського державного медичного університету.

Як розповів перший заступник начальника Львівської залізниці, голова Правління Громадської організації «Лікарняна каса Львівської залізниці» Олександр Єфіменко, на сьогодні близько 50 тисяч осіб, а це 92% працівників Львівської залізниці, є членами Лікарняної каси. У результаті, щороку медична допомога надається близько 16 тисячам осіб.

Ліміти витрат на лікування становлять від 1,7 тисяч гривень до 35 тисяч гривень, що дозволяє працівникам залізниці незалежно від матеріального стану отримувати якісну медичну допомогу у той момент, коли вона необхідна. Також кошти, що надходять, за рішенням Наглядової ради витрачаються на оновлення матеріально-технічної бази медичних закладів. Так, за час існування та діяльності Лікарняної каси, а це з 2009 року, було придбано обладнання на суму понад 13 мільйонів гривень.

На думку заступника Міністра Романа Василишина, впровадження лікарняних кас в період реформування системи охорони здоров’я є виправданим, оскільки не потребує суттєвих законодавчих змін і дозволить доволі швидко досягнути позитивних зрушень в сфері надання медичних послуг населенню. «Лікарняна каса – прототип страхової компанії, однак вона не є прибутковою структурою, тому усі зібрані кошти за рахунок членських внесків використовуються виключно на потреби лікування членів організації. Так, лише протягом 2015 року Лікарняна каса Львівської залізниці відшкодувала пацієнтам понад 5 мільйонів гривень.

За роки діяльності Лікарняної каси витрати на випадок лікування у базових медичних закладах зросли більше ніж удвічі і за підсумками 2014 року становили 1149 гривень на випадок», - зазначив Роман Василишин у розмові з журналістами після наради.

Оцінюючи досвід роботи Лікарняної каси Львівської залізниці, директор департаменту охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації Богдан Чечотка зазначив, що доцільно розвивати цей напрямок також в інших областях України.



8 Грудня 2015 p.
©http://briz.if.ua/