ФІлія "Перспектив" бере вектор на нові технології



У німецькому місті Ганновер проходила міжнародна виставка «Агрітехніка». На ній були представлені новинки сільгосптехніки від провідних виробників світу, технологічні інновації галузі.
Захід відвідали представники Прикарпаття: директор філії «Перспектив» ПрАТ "Зернопродукт" МХП Павло Потомський, головний інженер Антон Ніколюк, начальник відділу транспортної навігації Дмитро Хмельков, інженер з науково-технічної інформації Любов Соболевська-Хмелькова. 
«Ми побачили нові машини модельного ряду Claas, Fendt, Joon Deere та інші, — розповідає Антон Ніколюк. — Вразили новинки — трактор Fendt 1050, який ще навіть не експлуатується, Joon Deere 9620. Тепер уявляємо, в якому напрямі розвивається техніка. Можемо спланувати на наступний рік придбання нових продуктивніших агрегатів, які допомагатимуть у виробництві. На зустрічах із представниками фірм отримали рекомендації з експлуатації техніки, поради з її обслуговування. Була можливість обговорити недоліки, які інколи траплялися при експлуатації закуплених сільгоспмашин, а також шляхи їх усунення». 
«З року в рік сільгоспвиробники удосконалюють свою техніку, — стверджує Інженер з науково-технічної інформації Любов Соболевська-Хмелькова. — В передових країнах широко використовують технології точного землеробства. Скажімо, на оприскувачах з‘явилися датчики, за допомогою яких пожива потрапляє не на сторонній предмет чи грунт, а безпосередньо на рослину. За допомогою квадрокоптерів можна спостерігати з висоти пташиного польоту схожість рослин, при тім не ущільнюючи технікою грунт. Деякі компанії групи МХП уже використовують такі механізми, і наша фірма також планує їх придбати. Задля раціоналізації витрат впроваджується ведення картотеки поля, із визначенням кислотності, потреби в мікроелементах і міндобривах, урожайності певних культур кожного квадранта тощо. Такий точковий аналіз дозволить вносити не суцільно ЗЗР, а цілеспрямовано. 
У Європі найбільш передове сільгоспвиробництво — в Німеччині, де виважено підходять до кожного клаптика землі, щоб максимально взяти з нього при мінімальних затратах. У нашій країні грунти не менш продуктивні, й розумовий потенціал не гірший, але ми досі відстаємо від німецьких аграріїв. Для того й потрібні такі виставки, щоб знати, в якому напрямку рухатися. Звичайно, наша компанія наразі не може дозволити собі придбання найсучаснішої техніки — як то навантажувачі з телескопічним механізмом. Але при правильному плануванні й раціональному піході всю наявну техніку наші спеціалісти можуть використовувати значно ефективніше. Цього й добивається наша інженерна служба».

Людмила СТРАЖНИК для БРІЗ


3 Грудня 2015 p.
©http://briz.if.ua/