На Івано-Франківщині під диспансерним наглядом на початок 2015 року перебували 815 ВІЛ-інфікованих осіб, з них з діагнозом СНІД – 309


Упродовж 2014 року уперше в житті діагноз ВІЛ-інфекції було встановлено 184 особам, що в розрахунку на 100 тис. населення склало 13,3 особи, при середньому показнику по Україні 45,1. Серед ВІЛ-інфікованих – 113 хворих на СНІД, з яких 3,5% складають діти у віці 0–17 років. 

За дев’ять місяців поточного року взято під нагляд з уперше в житті встановленим діагнозом ВІЛ-інфекції 155 осіб, з них 70,3% інфіковані статевим шляхом, 19,4% – парентеральним, зокрема унаслідок введення  наркотичних речовин ін’єкційним шляхом, 10,3% – діти, народжені ВІЛ-інфікованою жінкою. Із числа ВІЛ-інфікованих 71 особа зареєстрована як хворі на СНІД. На кінець вересня 2015 року під диспансерним наглядом з діагнозом ВІЛ-інфекції перебували 950 осіб, з них з діагнозом СНІД – 346.

Оксфордські вчені виявили, що здатність ВІЛ викликати СНІД слабшає. Вірус імунодефіциту людини (ВІЛ) стає менш небезпечним і менш заразним, йдеться у результатах дослідження. За даними дослідників, у результаті адаптації до імунної системи, вірус зазнав руйнівної мутації. Таким чином, запевняють вчені, зміни, які відбуваються з вірусом, дають змогу ефективніше боротися з поширенням захворювання.

При зараженні на ВІЛ в Україні люди ще неготові нести повну відповідальність за те, що трапилось, часто звинувачуючи і себе, і всіх навколишніх у біді. Статистика свідчить, що заражена людина опускає руки і по факту перестає жити повноцінним життям.

Водночас у цивілізованих країнах хворі на ВІЛ-інфекцію живуть у звичному для себе ритмі, інколи навіть більше соціально орієнтованому, аніж це було до хвороби. В Україні існує «страх і сором» за «таку хворобу», тому інфіковані дуже пізно звертаються за допомогою, найчастіше її виявляють при діагностуванні інших хвороб.

«Насправді важливо як можна швидше звернутися до лікаря при найменшій підозрі на інфікування, - зазначає головний лікар медичного центру «Пріма МЕД» Олена Романишин, - зрештою можна ще до візиту до лікаря зробити аналізи з визначення ВІЛ-інфекції. В наших лабораторіях такі аналізи є безкоштовними.»

Довідка:

Протягом останніх десяти років хвороба, зумовлена вірусом імунодефіциту, посідає друге  місце  серед  причин  смерті  класу інфекційних  та  паразитарних  хвороб. Вперше смерть від СНІДу в області було  зареєстровано  у  2001  році (2 особи). З кожним роком кількість померлих зростає: якщо у 2005 році з цієї причини померли 13 осіб,  то у 2014  – 40, з них 28 чоловіків та 12 жінок. В основному від  такої недуги  помирають особи у  віці до 45 років. У 2014 році найбільшу кількість померлих (13 осіб) було зафіксовано у віковій групі 30–34 роки. За дев’ять місяців 2015 року в області від  СНІДу померла 31 особа.



2 Грудня 2015 p.
©http://briz.if.ua/