Науковці та аспіранти Інституту мистецтв взяли участь в VІ Міжнародній науково-практичній конференції в м.Мінськ (Республіка Білорусь)


З 19-го по 21-е листопада поточного року в місті Мінськ (Республіка Білорусь) проходила VІ Міжнародна науково-практична конференція «Традиції і сучасний стан культури і мистецтв», у якій взяли участь науковці та аспіранти Інституту мистецтв нашого університету. Організатором заходу виступив Центр досліджень білоруської культури, мови і літератури Національної академії наук Білорусі.

У складі делегації Інституту мистецтв були доктори мистецтвознавства, професори, завідувачі кафедр Ганна Карась і Віолетта Дутчак та їхні аспіранти Юрій Радко, Уляна Конвалюк та Оксана Сливка.

Під час роботи VI Міжнародної науково-практичної конференції професор Ганна Карась виступила від України на пленарному засіданні із доповіддю «Українсько-білоруські музичні зв’язки у вокальному мистецтві», яка викликала зацікавлення учасників заходу. Відрадно зазначити, що член-кореспондент НАН Білорусі, академік А.Коваленя запросив Ганну Василівну до наукової співпраці у Білоруській енциклопедії.

 

У свою чергу професор Віолетта Дутчак під час виступу на секційному засіданні розкрила цікаву тему «Сучасні тенденції у конструюванні бандури: досвід України і української діаспори».

Зі своїми темами, що викликали жваве обговорення в залі, вперше виступили на Міжнародній конференції аспіранти Юрій Радко, Уляна Конвалюк та Оксана Сливка.

У рамках програми поїздки делегації Інституту мистецтв в м.Мінськ (Республіка Білорусь) також відбулося підписання Угоди про співпрацю між Прикарпатським національним університетом імені Василя Стефаника та Центром досліджень білоруської культури, мови і літератури Національної академії наук Білорусі.

Зі сторони університету Угода, напередодні від'їзду делегації, була підписана ректором університету професором Ігорем Цепендою і її, за дорученням ректора, представляли на підписанні професори Гана Карась і Віолетта Дутчак, з білоруської сторони Угоду підписав директор Центру досліджень білоруської культури, мови і літератури Національної академії наук Білорусі, академік Олександр Локотко. Тож, попереду нові спільні наукові програми і проекти в галузі культури і мистецтва.



26 Листопада 2015 p.
©http://briz.if.ua/