V науково-практична конференція студентів і молодих учених «Методи та засоби неруйнівного контролю промислового обладнання»


24 листопада 2015 року в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу на базі Енергетичного інституту (директор – професор Середюк О. Є.) розпочала роботу V науково-практична конференція студентів і молодих учених «Методи та засоби неруйнівного контролю промислового обладнання». Головним організатором заходу стала кафедра «Методи та прилади контролю якості і сертифікація продукції» ІФНТУНГ (завідувач – І. С. Кісіль, академік Української нафтогазової академії, лауреат Державної премії України в галузі науки та техніки, д. т. н., професор). До тематики конференції належать загальні питання розробки приладів для вимірювання різних фізичних параметрів; розробка технічних засобів неруйнівного контролю (НК) і технічної діагностики (ТД) промислового обладнання різного призначення; технологія проведення НК і ТД промислового обладнання різного призначення.

Географія учасників конференції – молодих вчених, аспірантів, студентів, охоплює різні міста України: Київ (Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут», Фізико-механічний інститут ім. Г. В. Карпенка НАН України), Львів (Національний університет «Львівська політехніка), Вінниця (Вінницький національний технічний університет), Дніпропетровськ (Дніпропетровський національний університет ім. О. Гончара), Івано-Франківськ (Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу, науково-дослідний і проектний інститут «Укрнафта», коледж електронних приладів ІФНТУНГ), Харків (Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут»), Рівне (Національний університет водного господарства та природокористування) й ін.

З вітальним словом до учасників звернулись проректор з наукової роботи і міжнародної діяльності, проф. О. М. Карпаш та директор Енергетичного Інституту ІФНТУНГ, проф. О. Є. Середюк. Вони наголосили на актуальності та важливості конференції, що відкриває можливості для наукової та інженерної діяльності, виявлення нових ідей, творчого підходу до вирішення наукових задач студентам та молодим науковцям, допомагає робити поступальні кроки до здобуття університетом статусу науково-дослідного. Участь молоді у таких заходах є також своєрідним стартом до навчання у магістратурі.

На правах голови оргкомітету проф. Ігор Кісіль оголосив порядок роботи конференції та представив здобутки кафедри «Методи та засоби неруйнівного контролю промислового обладнання», її науково-методичні розробки, прилади-розробки, 7 навчальних та дослідницьких лабораторій, способи залучення студентської молоді та аспірантів до наукової діяльності, що полягає не лише у формулах та графіках, але й у втіленні новаторських ідей у реальну промислову продукцію.

Пленарне засідання науково-практичної конференції продовжили доповіді учасників, які поряд з презентаціями своїх робіт мають можливість обмінятись досвідом та нав’язати нові контакти. У рамках заходу запропоновано відвідати також геологічний музей, енергетичний парк ІФНТУНГ, інноваційні лабораторії. Учасники та гості мають можливість познайомитись із збірником тез доповідей. Автори кращих ідей здобудуть право на публікацію у фаховому науково-технічному журналі «Методи та прилади контролю якості». Науково-практична конференція продовжує свою роботу, яка завершиться підведенням підсумків.



26 Листопада 2015 p.
©http://briz.if.ua/