Ситуація на ринку цукру викликає занепокоєння – Олег Пендзин


Цьогоріч в Україні уперше спостерігається безпрецедентна ситуація, коли у пік сезону цукроваріння (який традиційно триває від вересня до грудня) зростають ціни на цукор і в роздрібній торгівлі, і у виробників. Про це у програмі «Велика Країна» на «Радіо Ера» розповів виконавчий директор Громадської спілки «Економічний дискусійний клуб» Олег Пендзин.

За словами експерта, нинішнє зростання цін на цукор підштовхує до думки, що коли закінчиться сезон цукроваріння, ціни можуть зрости ще більше.

Щомісяця Економічний дискусійний клуб разом з експертами аналізує баланси основних видів продовольства, з яких можна зробити ті чи інші оцінки щодо перспектив наповнення внутрішнього ринку. «Виходячи з останніх даних, викликає занепокоєння саме ситуація на ринку цукру, - зауважив Олег Пендзин. - За даними, які ми сформували в результаті балансування, цього року в Україні буде вироблено цукру з буряків на рівні 1,2 млн. тонн. При перехідних залишках, які маємо зараз, і при загальному обсязі споживання на рівні 1,7 млн. тонн, ми матимемо невеликий дефіцит».

У жовтні в роздрібній торгівлі кілограм цукру коштував у межах 16.00 – 16.10 грн. Ціни продовжують зростати. Чинників, які впливають на це, чимало, один з них - наповнення ринку, яке передбачає необхідність імпорту. Але, якщо подивитися на загальну ситуацію у світі, то виходячи з даних різних джерел, на світовому ринку буде спостерігатися дефіцит цукру, за різними даними від 3,8 до 5,2 млн. тонн. Тобто, варто очікувати, що й на світовому ринку ціни зростуть. «Якщо подивитися, скажімо, на ф’ючерси на цукор білий, то вони зросли на 14%, а на цукор-сирець – на 37 відсотків на світових біржах. Це достатньо серйозні цифри. Тому слід очікувати, що такі самі тенденції будуть і в Україні», - наголосив експерт.

 

Прес-служба

Економічного дискусійного клубу



25 Листопада 2015 p.
©http://briz.if.ua/