ГПУ завершила досудове розслідування стосовно командира роти київського "Беркуту"


Генеральна прокуратура України завершила досудове розслідування у відношенні командира роти №2 столичного спецпідрозділу міліції "Беркут", повідомили в прес-службі ГПУ.

"Управління спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України повідомила про завершення досудового розслідування в кримінальному провадженні стосовно командира оперативної роти № 2 столичного спецпідрозділу міліції "Беркут" за ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 351, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 171, ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 365, ч. 1 ст. 365, ч. 3 ст. 27, ч. 1 ст. 366, ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 384 Кримінального кодексу України за фактами перевищення влади при незаконному затриманні разом з підлеглими йому працівниками 11 активістів Євромайдану в ніч з 22 на 23 січня 2014 року у Кріпосному провулку в місті Києві, яке супроводжувалося застосуванням до нього насильства і пошкодженням їх мікроавтобуса, а також в організації службових підробок рапортів і надання співробітниками "Беркуту" завідомо неправдивих показань, сполучених з обвинуваченням активістів у тяжких злочинах, на підставі яких вони були затримані, притягнуті до кримінальної відповідальності за нібито хуліганські дії та обрано запобіжні заходу у вигляді утримання під вартою", - йдеться в повідомленні.

Крім цих злочинів, командиру роти "Беркут" також повідомлено про підозру у перешкоджанні 19 серпня 2013 року діяльності народних депутатів України біля будівлі Київської міської державної адміністрації та перешкоджання законній професійній діяльності, що супроводжувалося застосуванням насильства, пошкодженням відеокамери журналістам "5 каналу" 30 листопада 2013 року на Майдані Незалежності, які висвітлювали події після розгону студентського Майдану.

Новини за темою: Справу екс-комроти "Беркута", чий підрозділ завдав каліцтва понад сотні активістів Майдану, скеровано до суду

Стороні захисту наданий доступ до матеріалів провадження, після ознайомлення з якими обвинувальний акт стосовно підозрюваного буде направлено в суд.

Нагадаємо, командир роти №2 київського спецпідрозділу міліції "Беркут" Анатолій Логвиненко перебуває під домашнім арештом. Суд дозволив йому не носити електронний браслет стеження.25 Листопада 2015 p.
©http://briz.if.ua/