Прикарпатські енергетики обрізають дерева, щоб не було біди


За минулий місяць працівниками обленерго було розчищено 287,9 км трас повітряних ліній електропередач напругою 10, 6 та 0,4 кВ. Така робота ведеться для зменшення кількості аварій, спричинених падінням гілок, підвищення якості електропостачання та зменшення технологічних втрат. Енергетики розчищають траси ліній 10, 6 та 0,4 кВ, обрізка дерев на власних ділянках – це обов’язок господарів.

В інформаційному відділі ПАТ "Прикарпаттяобленерго" зазначили, що "чистка трас електроліній проводиться щорічно в період з кінця жовтня до середини квітня, оскільки за рекомендацією екологів, в цей час обрізка гілля не шкодить росту дерев та кущів".

«Господар, який хоче провести обрізку дерев на своєму подвір’ї, має звернутися у РЕМ з відповідною заявою, вказавши день, коли він хоче проводити роботи, і номер лінії, яку треба вимкнути (ці номери написані фарбою на опорах), - розповідає заступник технічного директора ПАТ «Прикарпаттяобленерго» Володимир Бондаренко. – На цей день приїжджає бригада, вимикає електропостачання, а потім, по завершенні робіт, вмикає лінію. У випадку, якщо споживач немає фізичної можливості провести обрізку дерев – у оселі мешкають одинокі перестарілі, пенсіонери або інваліди – фахівці РЕМ обрізають гілля самостійно».

У енергокомпанії наголошують, що необрізане гілля, окрім побутових незручностей – це реальна небезпека ураження струмом для людей, тож кожен господар має подбати про вчасну обрізку гілля.

«Людям важливо зрозуміти, які наслідки може завдати необрізане гілля, - додає Володимир Миколайович. – Від обірваних проводів, або від торкання до проводу можуть постраждати члени родини, особливо діти, які полюбляють лазити по деревах. І тут я навіть не говорю про аварійні вимкнення світла, короткі замикання та пошкоджене енергообладнання – це також наслідки халатності господарів, які не виконують вчасну обрізку дерев. До речі, 80% аварійних вимкнень електропостачання під час негоди трапляється саме через необрізані дерева».

Нагадаємо, що ознайомитися з графіками чистки трас у вашому населеному пункті можна у районних ЗМІ. Також інформація про планові вимкнення пов’язані з чисткою трас доводиться до відома представників місцевих органів влади.



25 Листопада 2015 p.
©http://briz.if.ua/