10 простих порад для економії енергоресурсів від експертів з енергоаудиту


Експерти з енергоаудиту розробили практичні поради для економії енергоресурсів,- повідомляє прес-служба "Прикарпаттяобленерго".

Застосування цих порад у дію зробить вашу домівку теплою, а витрати на енергоресурси – меншими.

1. 25% тепла будинок втрачає через погано утеплений дах або горище у приватних будинках. Тож утепліть дах спеціальними ізоляційними матеріалами. 

2. Утепліть стіни та встановіть теплоізоляцію, щоб не обігрівати повітря на вулиці. Третину тепла (33 %) будинки втрачають саме через неправильно теплоізольовані стіни. 

3. Пофарбуйте в білий колір. Біла стіна відбиває 80% променів. Для порівняння: темно-зелена поверхня відбиває тільки 15% світла, чорна — 9%. Не нехтуйте природнім освітленням! 

4. Перевірте систему опалення будинку, старе обладнання замініть на нове. Не закривайте одягом або меблями — це знижує ефективність їхньої роботи на 20%. Встановіть термостатичний вентиль на радіатор, щоб регулювати кількість необхідного тепла. Батарея, пофарбована в темний колір, віддає на 5-10% тепла більше, ніж пофарбована світлою фарбою. Шар фарби не повинен бути занадто товстим, що негативно позначиться на її тепловіддачі.

5. Встановіть на цій стіні (за радіатором) тепловідбивний екран з фольги або подібних матеріалів, які направлятимуть тепло всередину приміщення 

6. Система опалення «тепла підлога» більш ефективна, адже допомагає зберегти тепло навіть за наявності килиму на підлозі. 

7. Слідкуйте за тим, щоб вікна були герметично зачинені. Це допоможе зберегти до 20% загальних втрат тепла в оселі. Бажано, щоб вікна були з подвійним або потрійним заскленням, а балкони та лоджії засклені склопакетами — це зменшить втрати тепла до 50%. Встановіть на вікна тепловідбивну плівку; вона пропускає 80% видимого світла, а всередині квартири відбиває близько 90% теплового випромінювання, що дозволяє зберегти тепло в приміщенні взимку і прохолоду влітку 

8. Встановіть лічильники. Розрахунки спожитої теплової енергії за показами лічильників в середньому на 30-40 % нижчі за встановлені норми, води та газу — в 2-3 рази нижчі за норми 

9. Два режими зливу (повний і економічний) в унітазі економить приблизно 15 л води в день для сім'ї з 3 людей. 

10. При завантаженні бака пральної машини лише наполовину, 50% її потужності витрачається марно. Прання за температури 30 °С замість звичних 40 °С дозволяє заощадити 40% енергії. 



11 Листопада 2015 p.
©http://briz.if.ua/