Як зекономити витрати на електроенергію


Із зростанням вартості електроенергії,  все більше споживачів намагаються зекономити і якомога менше використовувати електротехніку.

 ПАТ «Прикарпаттяобленерго» розробило 10 простих правил, за допомогою яких можна зекономити електроенергію.

1. Заміна звичайних лампочок на енергозберігаючі дозволяє заощадити 20-25 % електроенергії. Вартість таких лампочок вища, ніж звичайних, але служать вони набагато довше. За рахунок того, що дані лампочки практично не нагріваються, витрачена енергія йде тільки на освітлення. У середньому, термін їх служби сягає трьох років. 

2. Купуйте енергоефективні побутові прилади і правильно їх експлуатуйте. Електроприлади мають спеціальне маркування від класу А до G. Клас А ++ - найбільш економний, далі йдуть менш економні: А +, А, В, С, D, G. Побутова техніка класу споживання «А» або «А+» на 30 – 50% споживає менше електричної енергії ніж прилад класу «В». 

3. Не розміщайте холодильник біля газової плити або опалювальних приладів і не кладіть у нього гарячу їжу, щоб він не включався частіше. В приміщенні, де температура сягає 30 градусів тепла, холодильник споживає електроенергії удвічі більше. Звертайте увагу на температурний режим, що нижче температура в холодильнику, то більше енергії потрібно для її підтримки: + 6-7 ° C і -18 ° C в морозильній камері, як правило, цілком достатньо 

4. Використовуйте пральну і посудомийні машини тільки при повному завантаженні. Не перевищуйте норми максимального завантаження білизни. Слід уникати і неповного завантаження машини: перевитрата електроенергії в цьому випадку складуть 10-15 %. 

5. Очищайте пилосос. На третину заповнений мішок для збору пилу погіршує всмоктування приладу на 40 %, відповідно на цю ж величину зростають витрати електроенергії. 

6. Для приготування їжі використовуйте посуд з рівним дном і діаметр, якої рівний або трохи більший діаметру конфорки електроплити - це дозволить зекономити до 5–10 % енергії. При приготуванні їжі закривайте каструлю кришкою. Швидкий випар води подовжує час готування на 20–30 %, і, відповідно, на стільки ж збільшується витрата електроенергії на приготування. 

7. Налаштуйте свій комп'ютер на більш економний режим роботи і вимикайте монітор, коли відходите навіть на кілька хвилин. Навіть новітні моделі телевізора або ПК, в режимі очікування споживають до 3,6 кВт в місяць, а застарілі моделі - в кілька разів більше. 

8. Правильно використовуйте електрочайник. Він споживає від 2 до 3 кВт/ год., тому кип'ятіть стільки води, скільки потрібно Вам в даний момент. Своєчасно видаляйте накип у чайнику, накип у 30 разів гірше проводить тепло. 

9. Якщо йдете з дому на цілий день або їдете у відпустку, вимикайте електричний бойлер, адже він споживає велику кількість електроенергії, періодично включаючись для нагрівання води. 

10. Вимикайте світло, виходячи із приміщення та всі побутові прилади, коли ними не користуєтеся. В режимі очікування електроприлади, також споживають електрику. Залишений у розетці зарядний пристрій споживає енергію навіть після від’єднання мобільного телефону (до 8% від їх загального споживання).



11 Листопада 2015 p.
©http://briz.if.ua/