Україно-швейцарська співпраця


Відбулась підсумкова конференція українсько-швейцарської Програми «Здоров’я матері та дитини», участь у якій узяли представники міністерства охорони здоров’я, медуніверситетів, партнерських областей і районів, Швейцарського бюро співробітництва і Швейцарського центру міжнародної охорони здоров’я.

Історія проекту розпочалася 1997 року з підписання міжурядової угоди. Відтоді суттєво знизилася малюкова смертність і підвищилася якість надання перинатальної допомоги в областях-учасниках. Рекомендації програми базуються на досвіді впровадження сучасних, міжнародно визнаних підходів у чотирьох регіонах України: АР Крим, нашої області (Снятинський, Городенківський, Калуський, Верховинський, Надвірнянський, Коломийський, райони), а також Вінницької та Волинської.

Як принагідно розповіла неонатолог Марта Лучак, Снятинський район був обраний одним із пілотних для впровадження стратегії Інтегрованого ведення хвороб дитячого віку (ІВХДВ) спільно з МОЗ України, ВООЗ і Дитячим фондом ЮНІСЕФ. Програма надала підтримку у проведенні тренінгів для медичних працівників і забезпеченні пологового відділення необхідним обладнанням. Консультанти Програми також брали участь в адаптації стратегії.

Медпрацівники: педіатри і сімейні лікарі та медсестри — пройшли навчання у Новоград-Волинському та поліпшили свої практики. Запрацювала оновлена «Школа відповідального батьківства». ФАПи отримали електронні ваги та прилади для зняття астматичного приступу. За місцеві кошти проведено ремонти та реконструкції в жіночій консультації та пологовому відділенні, створено гідні умови для партнерських пологів — два індивідуальних пологових зали, є можливість спільного перебування породіллі з дитиною та вільного відвідування родиною. Створено координаційні ради зі сприяння здоров’ю матері і дитини, у складі яких працюють представники закладів охорони здоров’я, освіти, ЦСССДМ, відділів у справах сім’ї, молоді та спорту, служби у справах дітей, районних ЗМІ, громадських організації, духовенства, керівники депутатських комісій районних рад, райдержадміністрації, ЗМІ. Адже досягти відчутних і довготривалих наслідків можливо лише за умови одночасного впливу на всі фактори якості допомоги, й отриманий результат — зростання частки фізіологічних і партнерських пологів, народження здорових немовлят, зниження показників смертності — вартий спільних зусиль.

Людмила СТРАЖНИК для БРІЗ



14 Червня 2012 p.
©http://briz.if.ua/