Проект «ЕкоБРУ» - екологічна освіта дітей України, Росії та Булорусі


Другий рік поспіль діє в Україні проект  програми  TEMPUS   «Екологічна освіта для Білорусі ,  Росії та України» - EcoBRU. Сьогодні відбулась зустріч  з представниками  координаційного комітету  проекту за участі Консорціуму  з країн Євросоюзу – університетів  м. Бремена і Падерборна(Федеративна Республіка Німеччина), м. Жиліни (Словацька  Республіка), Латвійський університет  (м. Рига, Латвійська Республіка), Транспортного  науково-дослідного центру  ОФІ (м.Брно, Чеська Республіка).

 Україну в проекті представляють  5 університетів, які готові займатися екологічними всеобучами та розвиватися в еконапрямку:  Національний транспортний університет України  та Національна академія  педагогічних наук України ( м. Київ), Переяслав-Хмельницький  державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди, Чернівецький національний університет  імені Юрія Федьковича та Прикарпатський національний університет.  Слід сказати, що спочатку для втілення проекту був вибраний Таврійський університет  в Криму, та у зв’язку з подіями в Криму, вирішили змінити курс на Західну Україну і обрали Прикарпатський національний університет.

 «Проект «ЕкоБРУ»  - це екологічний всеобуч, в якому будуть задіяні  вищі навчальні заклади, школи  і навіть дитсадки,- розповідає завідувач кафедри біології та екології  ПНУ Василь Парпан, -  це проект освітньої діяльності, в рамках якого відбувається підготовка лекцій екологічного спрямування, затверджених управлінням освіти і науки. Ці лекції складатимуть частину навчальної програми з різних предметів.  Екологічна освіта дітей – надзвичайно важлива. Діти мають знати про насушні екологічні проблеми України та області зокрема.  Обізнаність з екологічною ситуацією сприятиме правильному ставленню до рідної землі, природи».31 Жовтня 2015 p.
©http://briz.if.ua/