На базі ІФНМУ відбулися «Бабенківські читання»


29-30 жовтня на навчально-виробничо-рекреаційній базі ІФНМУ «Арніка», що в Яремчі, відбулися «Бабенківські читання» – науково-практична конференція, присвячена пам'яті визначного українського біохіміка, засновника школи біоелементології, заслуженого діяча науки і техніки України, академіка Георгія Бабенка, котрий понад 40 років очолював кафедру біохімії в ІФНМУ і чверть століття обіймав посаду ректора вишу.

 

 У рамках підтримки і розвитку школи, започаткованої видатним науковцем, університет ще в 2009-му ініціював «Бабенківські читання», де провідні вчені-медики обмінюються досвідом у царині біоелементології.

Цьогорічна конференція відбувається вже вчетверте. На захід прибули близько 140 науковців із різних куточків країни.

Відкриття «Бабенківських читань» розпочалося з вітального слова ректора Миколи Рожка. Він зауважив, що участь у цій конференції дає можливість відчути дух праці з Георгієм Бабенком, підтримати традиції минулого, без яких неможливе майбутнє. «Якби не він, університет би не став настільки авторитетним, – підкреслив ректор. – Георгій Овксентійович ніколи не мав у собі зла, завжди всміхався і вітався: «Доброго здоров’ячка!».

Колега видатного вченого, професор кафедри загальної хірургії Степан Геник теж поділився спогадами. «Георгій Бабенко часто жартував, мовляв, став біохіміком лише завдяки тому, що мама була хіміком, а батько – біологом, – розповів професор. – Дуже добре, що «Бабенківські читання» відновили імідж величної особистості: педагога, вченого і романтика водночас».

А внук Георгія Бабенка Олександр, доцент кафедри внутрішньої медицини №1 ІФНМУ, зауважив – тішить, що справа дідуся не тільки й досі жива, але й активно розвивається.

Вчений-винахідник, ветеран університету Микола Кардащук розповів, що мав честь працювати разом із Георгієм Бабенком над докторською дисертацією. Про видатного біохіміка відгукується дуже тепло: «Це був патріот, який щиро любив людей, котрі займаються наукою. Такі особистості, як Георгій Бабенко, завжди житимуть у наших серцях».

Перший проректор Ганна Ерстенюк провела цікавий історичний екскурс «Бабенківськими читаннями»: як це було – від зародження самої ідеї і аж до нинішніх днів, коли конференція стала однією із найважливіших подій у науково-дослідному товаристві України.



31 Жовтня 2015 p.
©http://briz.if.ua/