Партнерські пологи набувають поширення завдяки участі прикарпатських медиків у швейцарсько-українській програмі «Здоров’я матері та дитини”


 

  — Партнерські пологи набувають поширення завдяки участі прикарпатських медиків у швейцарсько-українській програмі «Здоров’я матері та дитини”, яка впроваджувалася й у Городенківській ЦРЛ, — розповідає лікар-акушер Валерій Вороний. — Крім майбутніх батьків, розділити біль і радість пологів зголошуються матері, сестри, іноді вагітні жінки просять, щоб поряд із ними був психолог або медик. Та хто б не був поруч із роділлею, це сприяє кращому самопочуттю жінки в такому відповідальному стані. Якщо ж допомагає майбутній батько, то це, безперечно, сприяє зміцненню подружжя.

За рекомендаціями медиків та новими підходами у неонатології, новонародженого одразу прикладають до грудей. Дитятко одразу після пологів спочатку просушують пелюшкою, опісля накривають другою її половиною. Одягають шкарпетки та шапочку (нема вже пелюшок, як колись, коцика для тугого сповивання немовляти), перетискають пуповину і кладуть малюка мамі на живіт. Тоді ж відбувається перше прикладання до грудей. Що цікаво: навіть якби новонародженому не допомагали, дитятко само би дотягнулося до грудей, за запахом молока! Буває, що пологи провадилися через кесарів розтин, тобто, було оперативне втручання. В такому випадку малюка кладуть батькові на живіт, який, підготовлений до цієї процедури, чекає на немовля в палаті.

Ділиться пережитим новоспечений батько із селища Чернелиці Роман Харук, який брав участь у партнерських пологах:

— Перейми почалися десь близько опівночі, тож ми не зволікали й відправилися до лікарні. Впродовж ночі я був поруч із дружиною, вона то задрімає на хвильку, то пробуджується від болю… Як міг, підтримував мою кохану Світлану, тримав за руки, гладив животик, шепотів ніжні слова, стараючись заспокоїти її. В палаті ми були тільки вдвох, що дуже важливо в такій ситуації. Зменшити напругу та біль допомагав великий надувний м’яч та інші приспосіблення, навіть сама атмосфера. Навідувалися медсестри, а також акушер-гінеколог Валерій Вороний. Він веде «Школу відповідального батьківства», організовану при районній поліклініці. Дружина відвідувала заняття. Я ж щойно приїхав із Португалії, одначе лікар займався також із нами індивідуально, готуючи до пологів. Я ж твердо вирішив, що буду поряд із дружиною в такі відповідальні хвилини! І зараз щасливий, що зміг морально підтримати кохану. Хоч, мабуть, чоловікам важче переносити такі емоції, якоїсь миті навіть здалося, що не витримаю напруги. А коли все щасливо завершилося, не міг стримати радості й вигукнув: «Ми народили!!!»

А лікар Городенківської ЦРЛ Олег Кривий принагідно розповів недавній випадок із домашніми кішками. Коли домашня біленька пухнаста улюблениця збиралася окотитися, весь час поруч тривожно нявчав «глава сімейства», щоправда, забившись десь у куток… Отож, і серед тварин є властивим опікуватися своїми «половинками» у найвідповідальніші миті життя!

Людмила СТРАЖНИК для БРІЗ.



14 Червня 2012 p.
©http://briz.if.ua/