Хибний виклик рятувальників та покарання за нього


В осінньо-зимовий період кількість пожеж, які виникають через опалювальні прилад дуже висока. Відтак, дуже прикро, коли замість того, щоб рятувати людей, помешкання та майно, рятувальники змушені виїжджати на хибні виклики.

Хибний виклик  рятувальників трапився  учора 14 жовтня. О 23.00 год. надійшло повідомлення про пожежу за адресою: м. Івано-Франківськ, вул. Чорновола, 35, але пожежі не було.

Відтак, правоохоронці наразі шукають жартунів.

 Згідно зі статтею 259 Кримінального кодексу України свідомо неправдиве повідомлення про підготовку вибуху, підпалу або інших дій, які загрожують загибеллю людей чи іншими тяжкими наслідками, карається позбавленням волі на термін від двох до шести років. Те саме діяння, якщо воно спричинило тяжкі наслідки або вчинене повторно, карається позбавленням волі на термін від чотирьох до восьми років.

 Порушення статті 183 Кодексу України про адміністративні правопорушення «Свідомо неправдивий виклик спеціальних служб» тягне за собою накладення штрафу від трьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Найчастіше хибні виклик здійснюють школярі. Згідно зі статтею 184 «Невиконання батьками або особами, що їх замінюють, обов’язків щодо виховання дітей» вчинення неповнолітніми віком від чотирнадцяти до шістнадцяти років правопорушення, відповідальність за яке передбачено Кодексом України про адміністративні правопорушення, тягне за собою накладення штрафу на батьків або осіб, які їх замінюють, від трьох до п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Вчинення неповнолітніми  діянь, що містять ознаки злочину, відповідальність за які передбачена Кримінальник кодексом України, якщо вони не досягли віку, з якого настає кримінальна відповідальність, тягне за собою накладення штрафу на батьків або осіб, що їх замінюють, від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.



15 Жовтня 2015 p.
©http://briz.if.ua/