Міська клінічна лікарня №1 святкує 70-річний ювілей


15 жовтня Міська клінічна лікарня №1 відзначатиме 70-річчя від дня створення. Урочистості розпочнуться о 13.00 з урочистої літургії у церкві Св. Миколая, що знаходиться на території лікарні й продовжаться о 15.00 святковою академією в залі обласної філармонії.

70 років тому, на виконання Постанови виконкому Станіславської обласної Ради №3 від 10.05.45 року, в будинку колишньої школи по вул. Матейки, 34 було розміщено клініку.

А з 15 жовтня 1945 року клінічна лікарня почала функціонувати, як база Станіславського медичного інституту, сьогодні – Національного державного медичного університету.

У історії Міської клінічної лікарні №1 є чимало значних подій. Серед них – відкриття в 1971 році першого в області травматологічного пункту, організація у 1987 році ургентної травматологічної служби та відкриття гастроентерологічного відділення, початок роботи у 1990 році діагностичного відділення, до складу якого увійшли клінічна та біохімічна  лабораторія, ендоскопічний кабінет, а також кабінет ультразвукової та функціональної діагностики. У 1992 році поліклініка була відокремлена від стаціонару в окрему установу. А 1 грудня 2012 року на базі анестезіологічної служби було відкрито відділення анестезіології та інтенсивної терапії. З березня 2014 року відбулася реорганізація гастроентерологічного відділення, на базі якого створено терапевтичне відділення, де на даний час функціонує 40 ліжок терапевтичного та 20 ліжок гастроентерологічного профілю.

Сьогодні у Міській клінічній лікарні №1 розгорнуто 240 ліжок. Функціонують хірургічне, неврологічне, травматологічне, терапевтичне відділення та відділення анестезіології з ліжками для інтенсивної терапії, працює також міський травматологічний пункт, параклінічні підрозділи та служби.

Щороку у лікарні стаціонарну допомогу отримують понад 8000 пацієнтів та близько 10000 ­– амбулаторну допомогу. За час існування, колектив лікарні надав допомогу  близько півмільйона хворим і потерпілим.

Роботу лікарні забезпечує 435 працівники, з яких: 75 лікарів, 180 працівників середнього медперсоналу, 109 – молодшого медперсоналу, представники інших професій.

23 лікаря та 68 медсестер удостоєні вищої кваліфікаційної категорії, першу категорію мають 15 лікарів і 24 медсестри, 3 лікаря отримали науковий ступінь кандидатів медичних наук.

Лікувально-діагностичний процес закладу відбувається в тісній співпраці з професорсько-викладацьким складом 6 кафедр медичного університету. Це кафедра терапії та сімейної медицини (завідуючий кафедрою – д.м.н. проф. Л. Глушко), кафедра хірургії №1 (завідуючий кафедри – д.м.н., проф. С.Василюк), кафедра ортопедії і травматології (д.м.н. проф. В. Сулима), кафедра нервових хвороб (завідуюча кафедрою – д.м.н., проф. В. Гриб), кафедра хірургії післядипломної освіти (завідуючий кафедри – д.м.н. проф. О.Ткачук), кафедра клінічної фармакології і фармакотерапії (завідуючий кафедри – д.м.н. І. Купновицька), кафедра анестезіології та інтенсивної терапії (завідуючий кафедрою – д.м.н. професор І.Тітов) та працівниками базового медичного коледжу. Лікарня є базою для проходження інтернатури.

У 2014 році проведено акредитацію лікарні, завершено реорганізацію терапевтичної та гастроентерологічної служби. Підготовлена документація на присвоєння звання «Чисте відділення – безпечне для пацієнта».

У лікарні ведеться робота щодо впровадження новітніх методів діагностики і лікування. Клініка однією з перших розпочала впроваджувати лазеротерапію в комплексному лікуванні захворювань шлунково-кишкового тракту. Освоєно використання швидких тестів для діагностики захворювання печінки, товстої кишки, біомаркерів. Активно впроваджуються малоінвазивні методи лікування, такі як: лапароскопічна холецистоектомія, апендектомія, ендоваскулярна лазерна фотокоагуляція, пункційне дренування кист підшлункової залози і печінки під сонографічним контролем, лапароскопічне лікування гострих панкреатитів. Освоєні такі оперативні втручання, як пересадка аутологічного кісткового мозку при сповільненій консолідації, артроскопічна діагностика, блокуючий інтрамедулярний остеосинтез, відновлені ортопедичні операції на кисті, а з 2012 року проводяться операції по заміні кульшових суглобів. Використовується широкий арсенал фізіотерапевтичних процедур.

«Ми дуже вдячні усім попереднім керівникам лікарні, які доклали чимало зусиль для розвитку цього закладу, особливо – Євгену Ходорковському, Анатолію Шевчуку і заслуженому лікарю України Євгену Романишину.

Варто відзначити справжню візитівку лікарні – травматологічну службу, яка під керівництвом Ігоря Шибеля, спільно із кафедрою травматології і ортопедії, проводить сьогодні сучасні ортопедичні втручання по ендопротезуванню. А це дає змогу поставити на ноги людей різного віку, які ще десять років тому могли залишитися прикутими до ліжка.

Нашим піонером в малоінвазивній хірургії є хірургічне відділення, завдяки фаховому підходу і майстерності Ігоря Козаня, який сьогодні є провідним хірургом і керівником хірургічної служби клініки Феофанія. Від імені всього колективу і особисто від себе хочу привітати його з днем народження, яке він відзначатиме саме 15 жовтня.

Протягом останніх років, завдяки розумінню і підтримці міського голови Віктора Анушкевичуса та головного лікаря міста Тараса Масляка, Міська клінічна лікарня №1 має можливість модернізувати потужність, закуповувати нове обладнання, відкривати нові відділення. Так два роки тому було відкрито відділення анестезіології та інтенсивної терапії, проводиться реконструкція підрозділів і служб, відкрито новітній рентген-кабінет, нова сучасна стерилізаційна. Розпочато роботи по облаштуванню нової трансформаторної підстанції. Обличчям кожного підрозділу є приймальне відділення і в цьому році на завершальному етапі – ремонтні роботи приймального відділення лікарні», – розповідає головний лікар медичного закладу Тарас Василик і додає: «70 років – поважна дата. Я вітаю увесь наш колектив, а також наших ветеранів, які доклали і докладають усіх зусиль, щоб лікарня розвивалася. Бажаю усім здоров’я, щастя, радості, миру і Божого благословення».

Любов Загоровська, для БРІЗ



13 Жовтня 2015 p.
©http://briz.if.ua/