Відкриття виставки випускних робіт з графічного дизайну «Диплом-ревю 2015»


У приміщенні холу Наукової бібліотеки університету 30 вересня 2015 року відбулося відкриття виставки випускних робіт спеціалізації "Графічний дизайн" під назвою "Диплом-ревю 2015". Організатор заходу - кафедра дизайну і теорії мистецтва Інституту мистецтв. Серед присутніх на святі були студенти, викладачі та працівники університету, професійні митці.

Розпочав урочистості директор Наукової бібліотеки Михайло Бігусяк. Він зауважив, що виставкова діяльність у студентські роки – це непоганий старт для молоді, можливість побачити вагомість своїх робіт. У свою чергу зі словами привітання виступили завідувач кафедри дизайну і теорії мистецтва, доктор мистецтвознавства, професор Михайло Станкевич, доценти кафедри дизайну і теорії мистецтва Ірина Дундяк і Надія Бабій, професор кафедри дизайну і теорії мистецтва Богдан Губаль.

Щорічні виставки дипломних робіт є віддавна традиційними для Академій мистецтв, художніх інститутів. Такі виставки організовуються у рік захисту дипломних робіт і презентують досягнення студентів. У стінах нашого навчального закладу така виставка, як зазначають її організатори, відкрита вперше. Цей проект є експериментальний і представляє випускні роботи «бакалаврів» та «спеціалістів» спеціалізації «Графічний дизайн» кафедри дизайну і теорії мистецтва Інституту мистецтв.

Виставка «Диплом-ревю 2015» cформована з проектних частин дипломних і доповнена, по можливості, оригінал-макетами. Це своєрідний «звіт» студентів і викладачів, кажуть організатори. Формат ревю передбачає використання різних за жанром творів, однак об’єднаними однією ідеєю або темою. У даному випадку -  «Диплом».  Теми своїх випускних робіт студенти обирали самостійно, тому тут і оформлення художньої та дитячої книги, і каталоги робіт, і проекти сайтів, святкової поліграфії, корпоративних героїв, серії плакатів, анімація.

Спектр тематики цих робіт свідчить про широкі кола уподобань студентів-дизайнерів, зацікавленість мистецтвом нашого краю та зрілу громадянську позицію. Так буремні події у державі останніх років  знайшли відображення у серії плакатів-портретів героїв Небесної сотні і воїнів АТО (автор В. Смерека, керівник доц. І.М. Дундяк), проза Тараса Прохаська отримала нову концепцію оформлення (автор Л. Панчук, керівник доц. Н.П. Бабій), провідні художники Івано-Франківська ХХ ст. отримали цікаві образи у портертах-плакатах (автор Я. Гречаник, керівник доц. І.М. Дундяк), сучасно трактовано карпатські пейзажі і типажі у мультфільмі «Капосний гуцул», який можна переглянути у «ютубі» (автор А. Влашин, керівник доц. Н.П. Бабій) тощо.

Унікальність  цієї виставки полягає у тому, що вона дає можливість відвідувачам ознайомитися з роботами, які раніше не виставляли на показ, адже вони презентувалися лишень під час дипломного захисту. 



1 Жовтня 2015 p.
©http://briz.if.ua/