За сім років на Прикарпатті спромоглися інвентаризувати лише 58% захисних споруд цивільного захисту


На Прикарпатті триває робота з технічної інвентаризації захисних споруд цивільного захисту.

Інформацію про стан та результати такої роботи на засіданні колегії Івано-Франківської ОДА у п’ятницю озвучив начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи облдержадміністрації Володимир Стебницький.

З його слів, робота з технічної інвентаризації захисних споруд в Івано-Франківській області розпочалася ще 2008 року. «На превеликий жаль, до 2011 року вона рухалася помалу. Потім була якась активізація», - зауважив пан Стебницький. З його слів, в цей період очолюваним ним управлінням спільно з керівництвом райдержадміністрацій та міських виконавчих комітетів було інвентаризовано загалом 480 захисних споруд різних форм власності, що становить 58% від загальної кількості.

«Якщо в цілому по державі, ми не на доброму рівні», - говорить чиновник, зауваживши, що за вказаним показником наша область тримається десь посередині.

Зі слів головного «надзвичайника» Івано-Франківської ОДА, на сьогоднішній день повністю завершено заходи з інвентаризації захисних споруд у Рогатинському районі, високих показників досягнуто також у Долинському, Калуському, Надвірнянському районах, «позитивна динаміка» спостерігається у Верховинському, Городенківському, Снятинському районах та місті Коломиї.

«Що нас тягне взад? Це інвентаризація захисних споруд, які знаходяться у приватній власності. – говорить чиновник і додає, - У 2015 році здійснено інвентаризацію лише 14 захисних споруд, з яких 13 споруд є у комунальній власності. На превеликий жаль, на низькому рівні інвентаризація захисних споруд залишається у Богородчанському районі – 30%, Косівському – 44%, Рожнятівському – 42%».

Володимир Стебницький також зауважив, що 102 об’єкти на сьогоднішній день інвентаризувати не можливо. Наразі керівництвом управління спільно з колегами з обласного управління ДСНС підготовлені  і надані у Державну службу України з надзвичайних ситуацій відповідні обгрунтовуючі документи і такі об’єкти виводитимуться з експлуатації.



28 Вересня 2015 p.
©http://briz.if.ua/