Традиційно у вересні Буковель приймає на оздоровлення дітей з обмеженими фізичними можливостями


Вже традиційно у вересні на базі туристичного комплексу «Буковель» проходять реабілітацію та оздоровлюються діти з обмеженими фізичними можливостями. В третьому сезоні оздоровчої реабілітації дітей з ураженням нервової системи додалось чимало цікавого, адже окрім реабілітаційної програми, діти мають змогу щоденно бавитись на атракціонах та проводити час в компанії аніматорів.

За останні два роки оздоровчу реабілітацію пройшло понад 700 дітей, цього року планується оздоровити ще близько 300 дітлахів з різних куточків Івано-Франківської області.

«Позитив табору дітей з обмеженими фізичними вадами полягає в тому, що діти проходять реабілітацію нетрадиційними методами лікування. Тут важливо все в комплексі. Перш за все повітря, перебування на оздоровленні з рідними, розваги у колі друзів, тренінги та заняття з психологами методом творчості, гри, мистецтва…», - розповідає керівник проекту, реабілітолог Микола Полагей.

Батьки переконують, що діти після курсу реабілітації стають відкритіші, більш емоційні та більш розкуті.
«Важливо, що нас тут, у Буковелі, не лікують, а дійсно реабілітовують. Нам допомагають розкритись, вийти з чотирьох стін і відчути себе повноцінними членами суспільства. Тут нам відкривається новий світ, світ доступний для наших дітей, світ у якому їм є місце, світ де нас розуміють», - говорить Світлана, мама дитини, що має діагноз аутизм.

Три роки тому, підтримав ідею реабілітації дітей в Карпатах народний депутат України Олександр Шевченко, відтоді жодного разу про це не пошкодував і планує й надалі продовжувати започатковану справу.

«Ми ніколи не повинні забувати про ближніх. Люди з обмеженими фізичними можливостями потребують нашої підтримки та допомоги. Не потрібно згадувати про їхні потреби раз на рік, потрібно допомагати їм системно і жити з думкою про їхній комфорт. Це стосується будівництва будинків, тротуарів, доріг… А стосовно реабілітації у Буковелі, то цей проект ми плануємо розширювати та розвивати, адже курорт має усі потужності аби стати повноцінним реабілітаційним центром», – переконаний О.Шевченко.

Основним місцем реабілітації дітей у Буковелі став Медичний центр, де юним пацієнтам проводять щоденно гідромасаж , що сприяє поліпшенню кровообігу в організмі, обміну речовин, розслабляє і заспокоює, допомагаючи тим самим організму справитися із стресами.

Також діти проходять курс масажу, за необхідності проводиться витяжка хребта, сеанси у соляній кімнаті чи курс прес-масажу.
Проте найбільше дітлахам до вподоби іпотерапія. Гуцульські коні найбільш ефективні для лікування ДЦП, адже їхня хода синхронна, тобто одночасно працюють всі групи мя’зів і нервової структури. М’язи спини коня, який рухається, розігрівають і масажують м’язи тіла дитини, підсилюючи кровообіг у кінцівках, що дозволяє зміцнити їх.

Також в програмі відпочинку щоденні дискотеки та цікаві конкурси. Дружній колектив реабілітологів та психологів переконані, що лікування можливе лише в комплексі з позитивними емоціями та гарним настроєм.
 



25 Вересня 2015 p.
©http://briz.if.ua/