Прикарпатські рятувальники відзначають професійне свято


Українські рятувальники відзначають сьогодні своє професійне свято.

Кінно-бочковий хід на святкуванні Дня рятувальника

З нагоди Дня рятівника, який у нашій країні щороку відзначається 17 вересня, на Вічевому майдані міста Івано-Франківська місцеві працівники пожежно-рятуальної служби влаштували показ пожежної та іншої рятувальної техніки.

Багатофункціональний пожежний автомобіль, подарований івано-франківським пожежникам благодійниками з Німецького Червоного хреста, спорядження та транспортні засоби для рятування на воді, обладнання для розмінування та гірського рятування викликали неабиякий інтерес у мешканців та гостей обласного центру Прикарпаття, а найбільше – у дітей, яких на сьогоднішнє свято прийшло чимало.

Не обійшлося свято і без самих винуватців торжеств – мужніх прикарпатських рятувальників. Для них урочистості розпочалися у Катедральному Соборі УГКЦ, де відбувалося урочисте богослужіння, потім лицарі цивільного захисту колоною, під звуки духового оркестру пройшли ходою до Вічевого майдану. Очолювали колону начальник Управління ДСНС України в області полковник служби цивільного захисту Володимир Чернецький, його заступники, ветерани пожежно-рятувальної служби.

Родзинкою ж свята стала демонстрація діючої копії кінно-бочкового ходу – прадідуся сучасних пожежних автоцистерн, що ним ще півтора століття тому тодішні колеги сучасних рятівників гасили пожежі у старому Станіславові.

Як зауважив один з учасників перформенсу – громадський активіст Тарас Лялик, що заради правдивості дійства переодягнувся в уніформу офіцера пожежної охорони часів Австро-Угорської Імперії, кінно-бочковий хід, який, до речі, зберігається у музеї Управління ДСНС України в Івано-Франківській області, є точною копією кінно-бочкового ходу, що перебував на озброєнні першої пожежної команди міста Станіславова, створеної  у кількості 35 бійців далекого 1869 року – після руйнівної для нашого міста Мармулядової пожежі.

«Ми вирішили показати історію становлення пожежної охорони на Прикарпатті, на Івано-Франківщині, у місті Івано-франківську, - прокоментував подію начальник обласного УДСНС полковник служби цивільного захисту Володимир Чернецький, - і символічно те, що Велика пожежа, яка відбулася у місті Івано-Франківську – тоді на озброєнні були саме такі засоби для захисту конно-бочечні».

Зі слів головного рятувальника області, у ті часи міська пожежна команда розташовувалася у комплексі приміщень на нинішній вулиці Івана Франка, 6, де і зараз базуються Управління ДСНС в області та Державна пожежно-рятувальна частина № 1 – нащадки мужніх пожежників минувшини.

«Ті самі бокси – у боксах знаходилися самі повозки, а коні стояли у сусідньому приміщенні. Коли поступав сигнал про пожежу, а це поступав – тоді телефонного зв’язку не було – були такі оглядові вежі – коли помічали дим, сповіщали. Коней запрягали у повозки, але коли дзвенів дзвін – тривога, коні вже були настільки навчені, вже знали, що треба підійти – стати, щоб їх запрягли», - продовжує пан Чернецький.

Продовжилися святкування на стадіоні Спортивного комплексу ім. Героїв Пожежних, де, зокрема, на вірність народу України присягнули слухачі курсів первинної професійної підготовки навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Івано-Франківської області.

Фоторепортаж



17 Вересня 2015 p.
©http://briz.if.ua/