Про лісове господарство Прикарпаття


Щорічно в третю неділю вересня відзначається День працівникалісу – професійне свято працівників лісового господарства.

Головне управління статистики інформує. Ліси Івано-Франківщини, виконуючи захисні, рекреаційні, а також виробничі функції, займають вагоме місце в природному комплексі регіону і є важливою складовою його економіки.

Область, де на зелені угіддя припадає майже 46% її території (635,3 тис.га на 1.01.2015р.), належить до однієї з найбільш лісистих в Україні (по державілісами зайнято 17,6%).

Займаючи  6%  площі лісів держави, лісогосподарськими підприємствами регіону, яким надані у користування або власність ліси, виробляється стільки ж загальнодержавних обсягів продукції, робіт та послуг лісового господарства; виробництво цієї продукції в області за січень–червень 2015р. склало 312 млн.грн. (у фактичних цінах). Майже 67% загальнообласних обсягів виробництва забезпечили лісогосподарські підприємства Рожнятів-ського, Долинського, Надвірнянського, Верховинського районів та Івано-Франківської міської ради.

У розвиток підприємств лісового господарства та лісозаготівель області 2014р. було спрямовано 32,8 млн.грн. капітальних інвестицій, їх частка у загальному обсязі капітальних інвестицій склала 0,5%, у січні–червні п.р. освоєно 16,5 млн.грн. (0,7% загального обсягу).

На підприємствах лісового господарства та лісозаготівель у I півріччі 2015р. було зайнято 3,7 тис. осіб або 1,8% працівників підприємств, установ, організацій області з кількістю найманих працівників 10 і більше осіб. Заробітна платаштатного працівника у І півріччі 2015р. склала 3901 грн. на місяць, що більше на 30,6%, ніж у січні–червні 2014р. і на 24% від середнього розміру по області.

Примножуючи своєю невтомною і наполегливою працею лісовий фонд України, лісівники області дбають про забезпечення захисту лісових угідь, поліпшення екологічного стану довкілля. Протягом 2014р. у вкриті лісовою рослинністю землі в лісовому фонді переведено 3,1 тис.га лісових культур та ділянок з природним поновленням, відтворення лісів проведено на 3,5 тис.га земель лісового фонду.

 У 2014р. роботи з захисту лісів від шкідників і хвороб біологічними препаратами були проведені на 2,1 тис.га, хімічними – на 26 га. У результаті здійснення заходів ліквідовано осередків шкідників та хвороб лісу на площі 7,3 тис.га, що на 8,7% більше, ніж роком раніше.

Поліпшенню продуктивності породного складу лісів, ефективному використанню їх деревних ресурсів, а також збереженню екологічних властивостей сприяли рубки лісу, які були проведені на площі 26,8 тис.га, що на 0,8% більше, ніж у 2013р. Від усіх видів рубок та проведення підготовчих робіт заготовлено 1,4 млн.м3 деревини, що на 3,5% більше, ніж у 2013р.У загальних обсягах заготовленої деревини ліквідна деревина складає 81% (1,1 млн.м3). Обсяги заготівлі ліквідної деревини за січень–червень п.р. складають 0,6 млн.м3 (на 18% більше, ніж за відповідний період попереднього року).

Деревина і вироби з деревини – важлива складова зовнішньої торгівлі регіону: у структурі експорту у 2014р. на них  припало 18,8%. Відвантаження за межі країни плит деревостружкових порівняно з 2013р. збільшилися в 3,5 раза, лісоматеріалів оброблених на 12,2%. Порівняно з експортом обсяги імпорту деревини та виробів з деревини були незначними і в обласному імпорті займали у 2014р. 0,3%. Майже весь обсяг цієї продукції отримано з країн Європи.

У січні–червні п.р. у порівнянні до січня–червня минулого року майже на 13% зменшилися обсяги відвантажень за межі країни деревини та виробів з деревини, однак вони і надалі складають вагому частку в обласному експорті (21,7%). Водночас, більше, ніж у 2 рази збільшилось надходження з-за меж країни товарів зазначеної групи, займаючи при цьому 0,8% в імпорті області.

Шановні працівники лісового господарства! Щиро вітаємо Вас з нагоди професійного свята! Нехай Ваша віддана праця і надалі служить на благо України.



11 Вересня 2015 p.
©http://briz.if.ua/