Про наповнення бюджетів всіх рівнів йшлося під час прес – конференції керівника фіскальної служби


За сім місяців п.р. до зведеного бюджету Прикарпаття надійшло податків і зборів в сумі 2340,1 млн. гривень. З них до державного бюджету поступило 1177,6 млн. гривень, до місцевих бюджетів – 1162,5 млн. гривень. Надходження до державного бюджету у порівнянні з аналогічним періодом минулого року зменшились на 205,9 млн. гривень, однак місцеві бюджети отримали більше на 188,9 млн. гривень. Про це під час прес-конференції для провідних засобів масової інформації Івано-Франківщини повідомила начальник Головного управління ДФС в Івано-Франківській області Ірина Столярик.

За її словами, зменшення поступлень до державного бюджету в основному відбулось за рахунок зниження рівня поступлень рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин. Всього за січень-липень п.р. надійшло 249,1 млн. гривень рентної плати, що на 586,4 млн. гривень менше в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Зокрема, заборгованість перед бюджетом за даним платежем ПАТ «Укрнафта», яке із серпня 2014 року не в повному обсязі проводить розрахунки за видобуті нафту, природний газ і газовий конденсат, станом на 1 серпня п.р. склала більше півтора мільярда гривень.

При цьому, вдалося досягнути позитивних результатів по основних бюджетоформуючих платежах. Так, спостерігається збільшення надходжень з податку на додану вартість - до державного бюджету надійшло 394,1 млн. гривень, що на 136,5 млн. гривень більше у порівнянні з минулим роком. Найбільша сума ПДВ залучена в квітні поточного року – більше 69 млн. гривень, що є свого роду рекордом для Івано-Франківщини. До прикладу, середньомісячний збір цього платежу в минулому році склав близько 40 млн. гривень.

Збільшилась сплата і податку на прибуток підприємств - до зведеного бюджету надійшло 143,9 млн. гривень, або на 14,7 млн. гривень більше ніж у 2014 році.

Як відомо, в напрямку децентралізації, запроваджено суттєві зміни до Бюджетного та Податкових кодексів, що забезпечить зміцненння фінансового підґрунтя місцевих бюджетів.

Зокрема, внесено зміни щодо доходної бази місцевих бюджетів, якими передбачено розщеплення надходжень від податку на прибуток підприємств. Якщо раніше всі кошти від цього податку зараховувались до Державного бюджету, то в новому варіанті спрямовується лише 90%, інші 10% спрямовуються на місцевий рівень. Відтак, на сьогодні місцеві бюджети вже отримали 16,7 млн. гривень податку на прибуток підприємств.

Дещо змінено розщеплення надходжень від податку на доходи фізичних осіб. Відтак, до місцевих бюджетів спрямовується 75% обсягу ПДФО, а до Державного бюджету – 25%. До змін надходження від податку на доходи фізичних осіб спрямовувались виключно до місцевих бюджетів. Надходження цього податку склали 799,5 млн. гривень, що більше на 113,1 млн. гривень ніж минулоріч. Із зазначеної суми до місцевої казни надійшло 588,56млн. гривень податку.

Ще одна суттєва зміна стосується ресурсно-екологічного оподаткування. Раніше надходження від рентної плати (плати) за користування надрами для видобування корисних копалин загальнодержавного значення розподілялись між місцевими бюджетами і Державним бюджетом за пропорцією 50/50. Тепер зафіксована норма 75/25 на користь Державного бюджету. Проте зменшення надходжень до місцевих бюджетів від зазначеної ренти має компенсуватись, суттєвим збільшенням надходжень від екологічного податку: якщо раніше пропорція надходження до Державного бюджету була 65%, а до місцевих бюджетів – 35, то зараз 20/80 на користь місцевих бюджетів. Враховуючи, що екологічний податок має спрямовуватись на нівелювання втрат від екологічного забруднення, то очевидно, кошти мають залишатись на місцях, де й відбувається екологічне забруднення.

Відтак, на оздоровлення довкілля до бюджетів усіх рівнів надійшло 140,5 млн. гривень екологічного податку, що на 37,7 млн. гривень більше ніж торік. Із зазначеної суми до місцевої казни надійшло майже 112,4 млн. гривень податку.

Також, збільшились надходження плати за землю – місцеві бюджети поповнились 148,6 млн. гривень, що на 37,4 млн. гривень більше рівня збору у січні-липні 2014 року.

За сім місяців цього року до місцевого бюджету сплачено 116,5 млн. гривень єдиного податку суб’єктами господарювання області, які працюють на спрощеній системі оподаткування. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження зросли на 33,2 млн. грн., або майже на 39 відсотків.

За сім місяців поточного року до зведеного бюджету надійшло 143,9 млн. гривень акцизного податку. З них 114,7 млн. гривень – акцизний податок з роздрібного продажу підакцизних товарів, який зараховується до місцевого бюджету. Зокрема, близько 3,8 тис. суб’єктів господарювання - платників акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів, сплатили 66,3 млн. грн. з продажу нафтопродуктів, газу та палива, 24,2 млн. гривень з продажу алкогольних напоїв та 24,2 млн. гривень з продажу тютюнових виробів.

На підтримку української армії платники податків Івано-Франківщини за сім місяців 2015 року спрямували 85,1 млн. гривень військового збору. Зокрема, в липні поточного року до держбюджету надійшло 12,9 млн. гривень збору.

Платники збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ перерахували до держбюджету 24,9 млн. гривень збору, що на 19,5 млн. гривень більше ніж у січні – липні 2014 року. 



10 Серпня 2015 p.
©http://briz.if.ua/