У прокуратурі області переймали міжнародний досвід захисту прав і свобод дітей


У прокуратурі Івано-Франківської області відбувся методичний семінар щодо особливості діяльності прокурора в сфері захисту прав і свобод дітей, які потрапили у конфлікт із законом.
Захід проведено в рамках українсько-канадського проекту «Реформування системи кримінальної юстиції щодо неповнолітніх в України». Учасником цієї пілотної програми є також Івано-Франківськ. Тому, така зустріч - це унікальна можливість ознайомитись і з міжнародними досягненнями у сфері запровадження корекційних методів для неповнолітніх.
У семінарі взяли участь радник проекту «Реформування системи кримінальної юстиції щодо неповнолітніх в Україні» з питань юстиції Роберт Лютс та радник цього проекту Ашот Агаян, голова Івано-Франківського міського суду Тарас Антоняк, суддя Івано-Франківського міського суду Лев Кишакевич, керівник сектору кримінальної міліції у справах дітей УМВС України в Івано-Франківській області Алла Лемчак, представники служби у справах дітей Івано-Франківської ОДА, міжміськрайпрокурори.
Відкриваючи семінар прокурор області Владислав Братюк відзначив, що сьогодні в Україні на законодавчому рівні вже змінено підходи щодо проваджень, де учасниками є діти. Тепер у дітей є додаткові гарантії та права. «Ми повинні розуміти, що на державі лежить велика відповідальність за покоління, яке ми виховуємо. Це не тільки наш законодавчий обов’язок, а й батьківський, бо ці люди нас замінять. Бажано, щоб ця особистість яка формується, була в нормальній системі цінностей і щоб ці негативні чинники, які на сьогодні є на неповнолітніх, ми бачили та могли на них впливати», - повідомив Владислав Братюк.
Прокурор області також наголосив, що метою покарання у ранньому віці не повинна бути виключно репресія . «Цінністю є те, коли ми людину соціально адаптували, вчасно забравши з негативного середовища, щоб вона не стала ні суб’єктом відповідальності ні жертвою» , - підкреслив прокурор області.
Під час семінару радник проекту РСКЮ з питань юстиції Роберт Лютс поділився досвідом та представив основні принципи і засади програми.
Окремо було розглянуто розбіжності у роботі українських і канадських правоохоронних органів.
Зокрема, заступник прокурора області Микола Кукуряк відзначив, що в Україні прокуратура має більше повноважень. До прикладу - проводити певні профілактичні заходи спільно із міліцією та соціальними службами ще до того, коли неповнолітній вчинив правопорушення.
Сама ж реформа кримінальної юстиції щодо неповнолітніх спрямована на гуманізацію кримінального судочинства щодо дітей.



31 Липня 2015 p.
©http://briz.if.ua/