6 мільйонів на розвиток. Перша в Україні об’єднана територіальна громада очікує на суттєву прибавку у фінансуванні


Щонайменш 6 мільйонів гривень для потреб соціально-економічного розвитку своїх населених пунктів розраховує виграти від створення об’єднаної територіальної громади Ігор Довірак – селищний голова смт. Печеніжин – адміністративного центру першої в Україні ОТГ.

Нагадаємо, днями директор Офісу реформ Івано-Франківської області Дмитро Дзвінчук та керівник апарату Івано-Франківської обласної державної адміністрації Руслан Панасюк оголосили про створення на Прикарпатті першої в України об’єднаної територіальної громади. Громада обдала 8 населених пунктів Коломийського району з адміністративним центром у селищі Печеніжин. Подання щодо її визнання наразі спрямовано до Кабінету Міністрів України.

Зі слів селищного голови його головним аргументом щодо необхідності об’єднання були конкретні фінансові розрахунки: що саме одержить громада від об’єднання. Пан Довірак зауважує, що люди сьогодні хочуть отримати якісне, нормальне життя. Але селищна влада їм дати цього не зможе через брак фінансового ресурсу.

Інша справа – об’єднана територіальна громада, яка вже з 2016 року фінансуватиметься за цілком іншою схемою – так, як сьогодні фінансуються міста обласного значення.

«Моя об’єднана громада, я хочу вам сказати, - зауважив Печеніжинський селищний голова, а тепер ще й очільник нової ОТГ, - по самих мінімальних розрахунках одержує 6 мільйонів гривень на соціально-економічний розвиток. Я вважаю, що це є по дуже мізерних розрахунках».

Як стверджує Ігор Довірак, якщо врахувати, що після об’єднання нова громада налічуватиме 17,5 тисяч мешканців, то навіть за примітивним розрахунком виходить понад 300 – 350 тисяч гривень на тисячу населення. «Власне, зараз ми не можемо цього запропонувати», - говорить селищний голова.

Як зауважив на тематичній прес-конференції директор обласного Офісу реформ Дмитро Дзвінчук, нова схема фінансування для об’єднаних територіальних громад – це не лише залишення на місцях 60% зібраного податку з доходів фізичних осіб, як це має місце у містах обласного значення і чого немає сьогодні на рівні сіл і селищ. Новостворені ОТГ матимуть можливість отримати суттєву фінансову допомогу на реалізацію проектів розвитку громади з Державного фонду регіонального розвитку та спеціально створеного Фонду підтримки нових територіальних громад, куди вже з 2016 року будуть закладені бюджетні кошти.



30 Липня 2015 p.
©http://briz.if.ua/