На Прикарпатті створено першу в Україні об'єднану територіальну громаду


Прикарпаття стало першим в Україні регіоном, де було створено об’єднану територіальну громаду.

Про це директор обласного Офісу реформ  Дмитро Дзвінчук повідомив сьогодні на спільній з керівником апарату Івано-Франківської облдержадміністрації Русланом Панасюком та представниками новоствореної ОТГ прес-конференції. Нова об’єднана територіальна громада об’єднає громади 8 населених пунктів Коломийського району – загалом близько 17,5 тисяч осіб. Її адміністративним центром стане селище міського типу Печеніжин.

Зі слів пана Дзвінчука, нова об’єднана територіальна громада відповідає передбаченій законодавством методиці і на сьогоднішній день до Кабінету Міністрів України, Міністерства регіонального розвитку, житлово-комунального господарства та будівництва направлено подання, щоби вони «офіційно визнали першу утворену об’єднану територіальну громаду в Україні».

Якщо це станеться, то вже з 2016 року, - стверджує директор Офісу реформ, - ця громада фінансуватиметься вже за новими принципами – «так, як фінансуються міста обласного значення».

Власне, саме перспектива отримати додатковий фінансовий ресурс на реалізацію проектів щодо розвитку свого населеного пункту спонукала громаду селища Печеніжин ініціювати процес об’єднання.  Принаймні так стверджує Печеніжинський селищний голова Ігор Довірак. «У своїй громаді люди хочуть отримати якісне, нормальне життя. А як ми можемо його дати, якщо  у нас фінансового ресурсу немає, – зазначив він на прес-конференції, - на ці ж соціально-економічні проблеми. Не секрет, в якому стані наше дорожнє полотно і моїм аргументом були конкретні фінансові розрахунки: що одержує моя громада».

Тими ж аргументами керувалися і громади сіл, які вирішили приєднатись до печеніжинців. Зокрема, зі слів Михайла Стефанюка – сільського голови села Марківка, Коломийського району, - села, що в числі інших також приєдналося до новоствореної ОТГ, не останню роль тут зіграв запроваджений цьогоріч новий порядок фінансування сільських населених пунктів, який по суті не залишає дотаційним селам шансів на розвиток, якщо, звісно, ті не об’єднуватимуться з іншими громадами. «Можу сказати, що ми фактично почали обговорювання у громаді цього питання ще в січні місяці, - розповідає пан Стефанюк, - після прийняття нових Бюджетного та Податкового кодексів. Оскільки ми бачили, що там іде зміна фінансування, і вже не було такої норми як дотація вирівнювання. На жаль, більшість наших сіл є дотаційні. В основному кошти ми отримували тільки на забезпечення заробітної плати. Тобто будь-якого розвитку не було – тільки латання дір… Проаналізувавши бюджет наш, який мав бути, на 2015 рік, ми розуміли, що жодного розвитку не буде. Якщо так буде продовжуватись деякий час, декілька років, територія просто буде деградувати». Натомість у створенні ОТГ селяни вбачали надію на суттєве збільшення фінансування, яке, зі слів голови, буде дійсно йти на розвиток села. Крім того, громаді Марківки імпонують ті обставини, що у селі все-таки залишиться староста як представник місцевої влади, до якого можна буде звернутись, а не їхати до адміністративного центру ОТГ, а також обіцяне державою наближення послуг до населення. «Людям відпадає потреба їздити до районного центру, який знаходиться від нас на відстані 17 кілометрів, а будуть їздити до селища Печеніжин, яке знаходиться на відстані 4 кілометрів», - розповів сільський голова.



28 Липня 2015 p.
©http://briz.if.ua/